Pogoń '04 Szczecin zremisowała w meczu na szczycie

(an)
Marcin Mikołajewicz zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni w Krakowie.
Marcin Mikołajewicz zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni w Krakowie. Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin zremisowała z Wisłą Krakbet Kraków 3:3 w najciekawszym pojedynku czwartej kolejki ekstraklasy futsalu. Od zwycięstwa Portowców dzieliły ułamki sekund.

Jako pierwsi do ataku ruszyli Portowcy, ale obrona krakowian skutecznie ich powstrzymywała. Dopiero po kilku minutach Marcin Mikołajewicz pokonał bramkarza gospodarzy i zapewnił szczecinianom prowadzenie 1:0. Krakowianie przyspieszyli, ale wyrównujące trafienie zdobyli po rzucie karnym. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Po zmianie stron bliscy zdobycia kolejnych bramek byli szczecinianie, jednak między słupkami krakowian dobrze spisywał się Bartłomiej Nawrat. Naszym zawodnikom pomógł Krzysztof Kusia z Wisły, który dwukrotnie umieścił piłkę we własnej bramce. Pogoń prowadziła już 3:2, gdy w ostatnich sekundach gola na wagę remisu zdobył dla Wisły właśnie Kusia.

Wisła Krakbet Kraków - Pogoń '04 Szczecin 3:3 (1:1)
Bramki: Douglas Alvaralhao Dos Santos (15), Vakhula (27), Kusia (40) - Mikołajewicz (10), Kusia (29-sam. i 31-sam.).

Pogoń '04: Neagu, Kubrak - Bugański, Tubacki, Mikołajewicz, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii, Bogucki