Pogoń '04 Szczecin zdobyła Toruń i rzuciła wyzwanie

Sz
Andrzej Szkocki
Futsaliści pokonali 5:3 FC Toruń i zostali wiceliderami Ekstraklasy. W poniedziałek szalenie ważny mecz rywali Pogoni '04 Szczecin.

Początek meczu w Toruniu był nerwowy. Kibice domagali się goli, trenerzy pobudzali podopiecznych, ale futsaliści byli obojętni na prośby przez 10 minut.

W końcu tempo podkręciła Pogoń '04 Szczecin, zdominowała przeciwnika i zdobyła trzy gole przed przerwą. Autorem dwóch był najlepszy strzelec zespołu Adam Jonczyk, a trzeciego dorzucił kapitan Michał Kubik.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Mateusza Geperta. FC Toruń musiał podjąć maksymalne ryzyko, ponieważ na tablicy wyników było już 0:4 dla Portowców.

Gospodarze zdołali zdobyć trzy gole, ale tuż po zdobyciu swojego ostatniego nadziali się na zabójczą ripostę Kubika. Pogoń wygrała w Toruniu 3:5. To jeden z najbardziej wartościowych wyników zero-czwórki w bieżącym sezonie.

Od niedzieli Pogoń jest wiceliderem Futsal Ekstraklasy. Pozostanie na miejscu premiowanym awansem do finału, jeżeli w poniedziałek Gatta Active Zduńska Wola pokona Rekord Bielsko-Biała. To szalenie ważny mecz, który może zdecydować czy szczecinianie zagrają o złote medale.

Za tydzień Portowcy zakończą sezon zasadniczy domowym meczem z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice.

FC Toruń - Pogoń '04 Szczecin 3:5 (0:3)