Pogoń '04 Szczecin zdobyła srebro mistrzostw Polski w futsalu!

Anna Pasztor
Srebrny medal MP to największy sukces w dziejach klubu.
Srebrny medal MP to największy sukces w dziejach klubu. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń '04 Szczecin pokonała Gattę Active Zduńska Wola 4:3 w ostatnim spotkaniu ekstraklasy futsalu. Dzięki remisowi Wisły Krakbet Kraków z Red Devils Chojnice Portowcy zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski. To historyczny sukces klubu.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy utrzymywali się przy piłce na połowie rywali. Portowcy regularnie ostrzeliwali bramkę Gatty, ale ciągle brakowało precyzji. Trafianie rozpoczęło się w 16. minucie, kiedy prowadzenie Pogoni '04 zapewnił Oleksandr Shamotii. Do przerwy szczecinianie jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza Kocurów i schodzili do szatni prowadząc 3:0.

Po zmianie stron na początku bardziej aktywni byli goście, którzy stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji strzeleckich. Kocury zaczęły zdobywać gole w momencie, gdy postanowiły wycofać bramkarza. Gości było stać jednak tylko na dwie bramki. Mecz zakończył się triumfem szczecinian, którzy zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski.

Pogoń '04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola 4:3 (3:0)
Bramki: Shamotii 2 (16, 20), Żebrowski (18), Kubik (31)- Marciniak 2 (29, 38), Krawczyk (36)
Żółte kartki: Kubik, Żebrowski - Olejniczak
Pogoń '04: Neagu - Tubacki, Mikołajewicz, Żebrowski, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.