Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoń '04 Szczecin przed sezonem. Były pożegnania, ale trzon zostaje

Anna Pasztor
Łukasz Tubacki (z lewej) będzie pracował jako fizjoterapeuta w Lille we Francji. W Pogoni grał siedem lat.
Łukasz Tubacki (z lewej) będzie pracował jako fizjoterapeuta w Lille we Francji. W Pogoni grał siedem lat. Andrzej Szkocki
Po drobnych koretkach w składzie, Pogoń ‘04 szykuje się do sezonu.

Pogoń ‘04 Szczecin odpoczęła po wyczerpującym sezonie, zakończonym wicemistrzostwem kraju, i ruszyła z przygotowaniami do kolejnych rozgrywek.

Z klubem rozstało się dwóch zawodników - Maciej Krzyżanowicz i Łukasz Tubacki. Dlatego już na pierwszych zajęciach po przerwie pojawił się nowy nabytek Portowców, Oktawian Solecki. To starszy brat Dominika Soleckiego, reprezentanta kraju i zawodnika Pogoni, a ze szczecińskim klubem związał się rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia go o rok kolejny. Oprócz Soleckiego na treningach pojawia się też trzech młodzieżowców: Bartosz Kawczak, Daniel Czepielewski i Łukasz Doering.

- Trenują z nami też młody zawodnik z Zabrza oraz bramkarz z Kostrzyna - mówi szkoleniowiec Portowców, Łukasz Żebrowski. - Żadnych dodatkowych transferów już raczej nie będzie. Sukcesem dla nas jest to, że udało nam się utrzymać trzon kadry, bo wielu za- wodnikom po sezonie kończyły się kontrakty. Nasz budżet nie jest z gumy, na wzmocnienia nie mamy pieniędzy.

W okresie przygotowawczym szczecinianie rozegrają sporo kontrolnych spotkań. W dniach 20-21 sierpnia Portowcy zagrają w Lublin Futsal CUP, w którym przed rokiem triumfowali. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, tak i w tej zmierzą się ze sobą zespoły z futsal ekstraklasy i I ligi. Kilka dni później (25-28 sierpnia) Pogoń pojedzie na turniej Futsal Master 2016, odbywający się w Jelczu-Laskowicach. Oprócz czołowych drużyn z kraju i reprezentacji Polski do lat 21 w rozgrywkach zaprezentują się ekipy z zagranicy: Mistrz Czech Era-Pack Chrudim, wicemistrz Finlandii Ilves Tampere oraz brązowy medalista Białorusi Stalitsa Mińsk. Pogoń trafiła do grupy B, gdzie zmierzy się z zespołem z Czech, Finlandii i kadrą narodową U-21.

Na początku września Pogoń zagra też z Red Dragons Pniewy, ale jeszcze nie ustalono czy u siebie, czy na wyjeździe. - Być może zagramy także dodatkowy sparing na tydzień przed rozpoczęciem ligi - dodaje Żebrowski.

Obecnie szczecinianie skupiają się nad treningiem motoryki, następnie dołożą do niego powtarzanie i wprowadzanie założeń taktycznych.

W tym sezonie zmieni się formuła rozgrywek. Wzorem trawiastej ekstraklasy po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na dwie grupy - mistrzowską (6 drużyn) i spadkową (6 drużyn). W każdej z tych grup punkty zostaną zredukowane o połowę, a zespoły rozegrają dodatkowe pięć spotkań. Najlepsza drużyna z grupy mistrzowskiej zdobędzie tytuł Mistrza Polski, a dwie najsłabsze z grupy spadkowej spadną z ligi. Trzeci zespół od końca czekać będzie baraż.

- To bardzo dobry pomysł, bo mamy możliwość rozgrywania większej ilości meczów - komentuje Żebrowski. - Do tego nie ma kalkulacji, jest walka o każde ligowe punkty, jest też szansa, żeby wzmóc rywalizację. My jak co roku powalczymy o najwyższe cele.

Pogoń rozpocznie sezon 17 września, podejmując beniaminka ligi, Solne Miasto Wieliczka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński