Pogoń '04 pokonała Akademików i zagra o mistrzostwo!

Anna Pasztor
Adam Jonczyk zdobył pierwszą bramkę dla Portowców w meczu z AZS UŚ Katowice.
Adam Jonczyk zdobył pierwszą bramkę dla Portowców w meczu z AZS UŚ Katowice. archiwum
Pogoń '04 Szczecin wygrała z AZS UŚ Katowice 2:1. To był ostatni mecz rundy zasadniczej, teraz futsaliści zagrają o medale.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 2:1 (1:0)
Bramki: Jonczyk (10), Shamotii (37) - Dura (40).
Pogoń '04: Lasik - Bugański, Jakubiak, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii, Solecki.

Choć goście już pogodzili się ze spadkiem z ekstraklasy, to wcale nie zamierzali odpuszczać w meczu z Pogonią. Nerwowy początek spotkania przyniósł jednak więcej okazji strzeleckich Portowcom, ale i rywale mieli swoje szanse. W zespole gospodarzy Mateusz Jakubiak nie wykorzystał sytuacji sam na sam, Marek Bugański przestrzelił na pustą bramkę. Precyzją wykazał się w końcu Adam Jonczyk, który wykorzystał podanie Michała Kubika i dał Pogoni prowadzenie. Do przerwy wynik się już nie zmienił.

Po krótkim odpoczynku napierać zaczęli przyjezdni, atakując szczecińską bramkę. Po raz kolejny udanymi interwencjami popisywał się Kamil Lasik, a i pozostali zawodnicy Pogoni pokazali niezłą obronę. Na pięć minut przed końcem AZS postanowił wycofać bramkarza, ale kolejną bramkę strzelili Portowcy. Honorowe trafienie AZS zdobył na dwie sekundy przed ostatnim gwizdkiem.

Dzięki temu zwycięstwo Pogoń w tym sezonie zagra o złoty medal, a jej rywalem będzie Gatta Active Zduńska Wola. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 7 maja.