Pogoń '04 pewnie i wysoko wygrała w Katowicach

Anna Pasztor
Adam Jonczyk zdobył dla Pogoni trzy bramki w wygranym meczu w Katowicach.
Adam Jonczyk zdobył dla Pogoni trzy bramki w wygranym meczu w Katowicach. Andrzej Szkocki/archiwum
Pogoń '04 Szczecin pokonała AZS UŚ Katowice 6:2 i umocniła na koniec rundy swoją pozycję w czołówce ligi

Portowcy dobrze rozpoczęli spotkanie i po strzale samobójczym gospodarzy szybko wyszli na prowadzenie. Udanie w pierwszej połowie spisywał się Adam Jonczyk, który dołożył dwie kolejne bramki dla szczecinian i Pogoń do przerwy prowadziła 3:0.

Po wznowieniu meczu Portowcy nie zwolnili tempa, a dalej kontynuowali swoją skuteczną grę. Szczecinianie wyprowadzali składne akcje i rozgrywali atak pozycyjny, co przyniosło im kolejne trafienia. Swoje okazje do zmiany wyniku mieli też katowiczanie, ale jedynie dwukrotnie zdołali pokonać Kamila Lasika. Golkiper Portowców nie raz w tym meczu pokazał, że jest w dobrej dyspozycji.

Pogoń '04 Szczecin awansowała na pozycję wicelidera ekstraklasy i zostanie na niej przynajmniej do jutra. Po jutrzejszych meczach pozostałych ekip będzie wiadomo, które miejsce Portowcy zajmą po pierwszej rundzie rozgrywek.

Teraz ekstraklasa będzie miała przerwę. Futsaliści wrócą na ligowe parkiety w połowie stycznia.

AZS UŚ Katowice - Pogoń '04 Szczecin 2:6 (0:3)
Bramki: Gładczak (23), Szczurek (37) - Tosik (7-sam.), Jonczyk 3 (16, 18, 40), Kubik (21), Tubacki (36).
Pogoń '04: Lasik - Kubik, Jurczak, Tubacki, Jonczyk, Jakubiak, Gepert, Bugański, Maćkiewicz.