Pogoń '04 nie wyłoniła mistrza Polski

Michał Kubik z Pogoni 04 Szczecin.
Michał Kubik z Pogoni 04 Szczecin. Andrzej Szkocki
Ekstraklasa futsalu. Pogoń '04 Szczecin doznała w niedzielny wieczór wysokiej porażki w przedostatnim meczu sezonu 2016/2017.

Portowcy ulegli na wyjeździe Gattcie Zduńska Wola 4:8. Już w 5. minucie Daniel Krawczyk wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale błyskawicznie wyrównał Michał Kubik. Gatta zdołała przed przerwą strzelić jeszcze dwie bramki i to ona przeważała również po przerwie.

To nie powinno nikogo dziwić, bo ekipa ze Zduńskiej Woli walczy o mistrzostwo Polski. Jeśliby przegrała z Pogonią – mistrzem byłby Rekord Bielsko-Biała. W wyniku niedzielnych rozstrzygnięć o tytule zadecyduje niedzielny mecz w Bielsku Rekordu z Gattą. Pogoń w piątek podejmie Piasta Gliwice.

Gatta Zduńska Wola – Pogoń '04 Szczecin 8:4 (3:1)
Bramki: Daniel Krawczyk trzy (5, 20 i 28), Michał Marciniak dwie (12 i 32), Arkadiusz Szypczyński dwie (32 i 38), Marcin Stanisławski 36 - Michał Kubik (6), Daniel Maćkiewicz (21), Michał Marciniak (29 - samobój), Mateusz Jakubiak (32).

1. Rekord Bielsko-Biała - 26 - 35 - 136-45
2. Gatta Zduńska Wola - 26 - 34 - 100-64
3. FC Toruń - 26 - 26 - 88-56
4. Piast Gliwice - 26 - 21 - 80-64
5. Clearex Chorzów - 26 - 20 - 71-85
6. Pogoń '04 Szczecin - 26 - 19 - 88-82