Pogoń '04 - GAF Gliwice 3:3. Niedosyt, ale twierdza obroniona

Sebastian Szczytkowski
Mateusz Jakubiak dowiedział się przed meczem o powołaniu do reprezentacji Polski Sebastian Wołosz
Futsaliści Pogoni '04 Szczecin długo gonili wynik w meczu z GAF Omega Gliwice. Do remisu 3:3 doprowadzili dwie minuty przed końcem.

Oprawa widowiska była skromniejsza niż kilka dni temu, kiedy pojedynek Pogoni '04 Szczecin połączono z prezentacją trawiastego zespołu. Skromniejsza była również gra podopiecznych Żebrowskiego. I to określenie delikatne.

Portowcy przegrywali po golach Zdunka i Pasierba, a równie dobrze po kwadransie mogli zanieść do szatni bagaż bramek. Kilkakrotnie uratował ich Kamil Lasik. Do zespołu ratunkowego dołączył Michał Kubik, którego kapitalne trafienie w okienko ustaliło wynik pierwszej części na 1:2.

W drugiej połowie gra "zero-czwórki" wyglądała lepiej, ale brakowało potwierdzenia w postaci wyrównania. Czas uciekał i na boisku pojawiały się na coraz dłuższe zmiany gwiazdy zespołu: Kubik, Jakubiak i Jonczyk. Ten ostatni zdobył gola w 32. minucie, ale ponownie było to tylko trafienie kontaktowe na 2:3.

Twierdza Szczecin została obroniona rzutem na taśmę w 38. minucie dzięki brawurowemu strzałowi Jakubiaka. Remis jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę przebieg pojedynku, ale od niedosytu nie da się uciec. Wicelider - Rekord Bielsko-Biała może w tej kolejce uciec Portowcom.

Pogoń '04 Szczecin - GAF Omega Gliwice 3:3 (1:2)