Pogoń '04 - FC Toruń 1:2. Trafił były filar Portowców

Sebastian Szczytkowski
Michał Kubik w pojedynku z defensorami z Torunia.
Michał Kubik w pojedynku z defensorami z Torunia. Sebastian Wołosz
Pogoń '04 pudłowała na potęgę i przegrała w 2. kolejce Futsal Ekstraklasy 1:2 z FC Toruń.

Pogoń '04 Szczecin - FC Toruń 1:2 (0:1)
Bramki: Jonczyk (40-karny) - Mikołajewicz (2), Wojciechowski (40)
Pogoń '04: Lasik - Bugański, Jakubiak, Jonczyk, D. Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Szamotij.
FC Toruń: Neagu - Del Rio, Wojciechowski, Cleverson, Mikołajewicz, Del Pino, Kieper, Czyszek, Waszak, Spychalski, Domański, Suchocki, Naparło.
Widzów: 1200

Choć Pogoń '04 Szczecin spisała się w pierwszej połowie meczu z FC Toruń lepiej niż przez cały poprzedni pojedynek z Miastem Solnym Wieliczka, zeszła na przerwę ze złym wynikiem 0:1. Jedynego gola dla gości zdobył Marcin Mikołajewicz, ich kapitan, a kiedyś futsalista zero-czwórki. „Miki” dokręcił piłkę kapitalnie spod linii bramkowej i zaskoczył Lasika.

Po 10 wyrównanych minutach Pogoń przejęła inicjatywę i prowadziła grę, ale strzelała wszędzie, tylko nie do siatki. Bugański oraz Jonczyk trafili w poprzeczkę, Szamotij i Gepert w bramkarza, a pozostali kopali piłkę na wiwat. FC Toruń bronił się trochę szczęśliwie, trochę mądrze, ale nie panicznie, o czym świadczył tylko jeden faul przez 20 minut.

Gdyby opisać mecz innymi liczbami, Pogoń miała 70 procent posiadania piłki, oddała trzy razy więcej strzałów, ale gospodarzom brakowało tej jednej, skutecznej akcji na przełamanie niemocy. W hali zaczynało być nerwowo.

W 34. minucie Jakubiak dwa razy trafił w słupek, a łącznie Pogoń ostemplowała obramowanie FC Toruń pięciokrotnie. Za taką nieskuteczność karą była bramka Wojciechowskiego na 0:2 w 40. minucie. Pogoń odpowiedziała tylko jednym trafieniem Jonczyka na otarcie łez.

Za tydzień drużyna Żebrowskiego zagra po raz pierwszy na wyjeździe. Rywalem Red Dragons Pniewy.