Podwójny sukces Chemika. Wygrana i pozycja lidera przed play-off

jakub lisowski
Natalia Mędrzyk została MVP spotkania Chemika Police z ŁKS Łódź
Natalia Mędrzyk została MVP spotkania Chemika Police z ŁKS Łódź Andrzej Szkocki
Spotkanie Chemika Police z ŁKS Łódź zapowiadano jako hitowe starcie, ale tylko pierwszy set dostarczył kibicom emocji.

Chemik częściej był na prowadzeniu, ale nie potrafił odskoczyć na 4 punkty przewagi. ŁKS walczył, po serii dobrych akcji miał nawet 18:15, ale nie zdołał zatrzymać podrażnionego mistrza. Ten szybko doprowadził do remisu 21:21, a w końcówce był po prostu skuteczniejszy. Decydujące ataki wykonały Malwina Smarzek i Natalia Mędrzyk.

Drugi set zacięty był do stanu 16:16, a od tego momentu przyjezdne zdobyły tylko punkt. Ich gra się posypała i w trzeciej odsłonie już ŁKS nie wierzył w sukces, więc Chemik jeszcze szybciej wygrał partię i cały mecz. Tym samym zapewnił sobie 1. miejsce przed play-offami, co da atut boiska w najważniejszej części sezonu.

W środę ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Policzanki zagrają na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.

Chemik Police – ŁKS Łódź 3:0
Sety: 25:23, 25:17, 25:16.
Chemik: Mirković, Gajgał-Anioł, Veljković, Busa, Mędrzyk, Smarzek oraz Krzos (libero) – Bednarek-Kasza, Bełcik.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Legionovia – Budowlani Ł. 1:3, Pałac – BKS 3:1, PTPS – KSZO 3:1, Muszynianka – Developres 0:3, Proxima – Impel 3:1, Budowlani T. - MKS 3:0.