Podwójne złoto Wiktorii Staszak ze Spartakusa Pyrzyce

Od lewej: Rafał Kowalczyk, Wiktoria Staszak, Natalia Rozel, Krystian Sitarski, trener Grzegorz Jasek, Jakub Żółtański, Wiktor Piwoni i Aleksander Gorący. Spartakus
W Kielcach zorganizowano Puchar Polski w sumo. Udanie zaprezentowali się tam zawodnicy i zawodniczki z LKS Spartakusa Pyrzyce.

Weekendowy Puchar Polski toczył się w kategoriach młodzików, młodziczek, kadetów i kadetek. Spartakus przywiózł do domu siedem medali.

Wiktoria Staszak, tegoroczna medalistka mistrzostw Europy do lat 23, w całym turnieju zdobyła dwa złote medale w dwóch kategoriach wagowych (+70 kg oraz open). Ma spore szanse na reprezentowanie Polski w mistrzostwach Europy kadetek (we wrześniu na Węgrzech). O prawo startu tam walczyła także Natalia Rozel, która w Kielcach zdobyła srebrny medal w kategorii 60 kg.

Rafał Kowalczyk zdobył srebro wśród młodzików (kat. -45 kg), Krystian Sitarski brąz w młodzikach (50 kg), Wiktor Piwoni brąz w kadetach (55 kg), Aleksander Gorący brąz w kadetach (+95 kg).