Podwójne zabójstwo w Szczecinie. Podejrzany zatrzymany

  Podwójne zabójstwo w Szczecinie. Podejrzany zatrzymany

  red

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Podwójne zabójstwo w Szczecinie. Podejrzany zatrzymany
  Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo dwóch osób, których ciała ujawniono wczoraj w jednym z mieszkań na terenie Szczecina.
  Podwójne zabójstwo w Szczecinie. Podejrzany zatrzymany
  Informację o odnalezieniu dwóch ciał w mieszkaniu przekazał sąsiad. To on wczoraj rano wchodząc do mieszkania znajomego zobaczył ciała. Na miejsce od razu została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, policjanci kryminalni, z laboratorium kryminalistycznego i technicy policyjni. Na miejscu również pracowali prokuratorzy.

  Policjanci ustalili z kim nieżyjące osoby się kontaktowały po raz ostatni, kto ich odwiedzał i jak wyglądały ostatnie godziny ich życia. Dzięki tym ustaleniom mundurowi wpadli na trop młodego mężczyzny.

  - Jak się okazało nie jest on mieszkańcem naszego województwa, jednak to nie przeszkodziło kryminalnym w ustaleniu gdzie może się poruszać i gdzie może przebywać. - mówi kom. Przemysław Kimon - Informacje o poszukiwaniu, kryminalni przekazali osobom, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. Parę godzin od ujawnienia ciał wróciła do policjantów informacja, że pojawił się on w jednym ze sklepów na terenie Szczecina. Na miejsce pojechali już umundurowani funkcjonariusze. Jadąc ulicą zauważyli poszukiwanego.

  35-latek został zatrzymany, był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzut podwójnego zabójstwa, za który grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Mężczyzna był już w przeszłości notowany z przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

  Aktualizacja z godz. 13.30:


  Prokuratura wszczęła już śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o podwójne zabójstwo na ul. Santockiej. Zarzuty postawiła mu na razie policja. Po godz. 14 podejrzany ma zostać przewieziony do prokuratury. Tam usłyszy zarzuty od prokuratora.

  Aktualizacja z godz. 13:
  Prokurator czeka na domniemanego podwójnego zabójcę

  Po południu do prokuratury mają trafić materiały z dotychczasowych ustaleń w sprawie podwójnego zabójstwa przy ul. Santockiej w Szczecinie. Prawdopodobnie dziś dowieziony na przesłuchanie zostanie 35-letni mężczyzna podejrzewany o zbrodnię. Jutro do sądu zapewne trafi wniosek o areszt.

  - Czekamy na materiały policji na temat dotychczasowych ustaleń - mówi prokurator Jacek Powalski z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  Zwłoki kobiety i mężczyzny (oboje ok. 40 lat) znaleziono w poniedziałek przed południem w mieszkaniu przy ul. Santockiej. Kobieta mieszkała tam od ok. miesiąca. Według sąsiadów w mieszkaniu zdarzały się libacje alkoholowe. W ostatniej uczestniczył też domniemany zabójca. Pochodzi z kujawsko-pomorskiego. Od pewnego czasu pracował w Szczecinie. Nie jest jasne, w jaki sposób poznał ofiary. Wiadomo, że podczas niedzielno-poniedziałkowej libacji doszło do kłótni z niewyjaśnionego powodu. Policjanci szybko wpadli na trop zabójcy. Zatrzymali go w poniedziałek wieczorem w sklepie w innej części Szczecina. Mężczyzna przyznał, że spędził wieczór w towarzystwie ofiar i, że doszło do kłótni. Nie wykluczone, że kobieta straciła życie, bo stanęła w obronie swojego mężczyzny. Sąsiedzi twierdzą, że nie było słychać odgłosów awantury. Przyczyny zgonu ustali sekcja zwłok.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów