Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowujemy pierwszy dzień po zamknięciu Mostu Długiego [wideo, zdjęcia, kamery live]

(af)
W sobotę nie było znacznych utrudnień związanych z nowa organizacją ruchu zarówno na skrzyżowaniach w okolicach ul. Wyszyńskiego jak i przy dworcu.
W sobotę nie było znacznych utrudnień związanych z nowa organizacją ruchu zarówno na skrzyżowaniach w okolicach ul. Wyszyńskiego jak i przy dworcu. Andrzej Szkocki
Jeśli chcemy skorzystać z połączeń kolejowych, by podróżować między prawym i lewym brzegiem Szczecina w ramach biletów komunikacji miejskiej, musimy wybierać tylko pociągi Przewozów Regionalnych.
Most Długi zamknięty

Most Długi zamknięty

W sobotę zaraz po zamknięciu, na Moście Długim ruszyły prace. Na miejscu pracowały koparki. Ruch nie był natężony, ale obecność strażników miejskich okazała się konieczna.

- Niestety nie wszyscy kierowcy są zdyscyplinowani. Niektórzy próbują jeździć na pamięć wbrew znakom, tłumacząc, że się spieszą - mówi strażnik miejski, którego spotkaliśmy na ul. Wyszyńskiego. - Nie ma co z nami dyskutować, jest nowa organizacja ruchu i jej należy się trzymać. Mieliśmy już kilka przypadków, kiedy musieliśmy kierowców zatrzymywać i tłumaczyć. Z reguły były to osoby spoza miasta, które mówiły, że nie wiedziały i że nie mają czasu korzystać z objazdów. Byliśmy konsekwentni.

Most Długi zamknięty. Zobacz obraz z kamer na żywo

W sobotę nie było znacznych utrudnień związanych z nowa organizacją ruchu zarówno na skrzyżowaniach w okolicach ul. Wyszyńskiego jak i przy dworcu. Zakłopotani mogli być jednak ci, którzy zamiast autobusem pospiesznym postanowili przeprawić się na drugi brzeg pociągiem. Jeśli nie czytali gazet, nie słuchali wiadomości, na dworcu nie dowiedzą się o unii taryfowej, czyli o tym, że mogą podróżować pociągiem korzystając z biletów komunikacji miejskiej. Nie znaleźliśmy tam na ten temat żadnej in formacji.

- Owszem podróżni przychodzą i pytają nas o to - mówi jedna z kasjerek na dworcu tymczasowym Szczecin Główny. - Niestety nie prowadzimy sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, ale zawsze służymy pomocą. Podpowiadamy, którym pociągiem najszybciej dojedziemy na daną stację. Pomocne są tutaj tylko wywieszone w gablotach rozkłady jazdy, w których zaznaczone są stacje pośrednie. Na wyświetlaczu, który jest w głównym holu, takich informacji nie znajdziemy. Trzeba też zwrócić uwagę na oznaczenie. Musi widnieć PR, czyli Przewozy Regionalne, tylko one mają podpisaną umowę w ramach unii taryfowej.

Przejazd z Dąbia na Szczecin Główny trwa tylko kwadrans, ze Zdrojów 11 minut, a z Podjuch tylko 8 minut. Z Załomia dojedziemy na Szczecin Główny w 21 minut. Takie rozwiązanie może okazać się ratunkiem, kiedy w poniedziałek wszyscy ruszą do pracy i wsiądą do autobusów. Można spodziewać się sporego tłoku.

W pociągach są ważne wszystkie bilety czasowe, bilety kupione przez mobilet, skycash, dobowe i wielodniowe oraz sieciówki. W przypadku rozpoczęcia podróży pociągiem z biletem czasowym należy go skasować w pociągu w kasowniku albo wpisać datę i godzinę ręcznie na bilecie, gdy w pociągu nie ma kasownika. W przypadku gdy skasowany wcześniej w tramwaju lub autobusie bilet jest ciągle ważny, można kontynuować podróż pociągiem bez konieczności ponownego kasowania.

Image and video hosting by TinyPic
Pomarańczowa trasa wskazuje Trasę Zamkową, jako dojazd do centrum z prawobrzeża, a zielone strzałki to wyjazd z Kępy Parnickiej i z rejonu portu. Kierowcy będą dokonywać zawrotki pod Estakadą Pomorską i wjeżdżać na TZ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński