Podsumowanie 4. kolejki Ligi Mistrzów. Barcelona i Juventus bliscy odpadnięcia. Grabara bohaterem w meczu z City. Awansowały cztery zespoły

Piotr Rutkowski
Napoli Piotra Zielińskiego jest już pewne gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów
Napoli Piotra Zielińskiego jest już pewne gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów Cesare Abbate/PAP/EPA
Największym wydarzeniem czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów było starcie na Camp Nou pomiędzy FC Barceloną a Interem Mediolan.

Barcelona musiała wygrać mecz z Interem, by realnie liczyć się w walce o awans do dalszych gier. Od początku widać było stawkę tej rywalizacji, na jej tempo nie mogliśmy narzekać. W przerwie spotkania nastroje graczy Blaugrany były dobre, bramkę zdobył w 40. minucie Ousmane Dembele. Jednak już na początku drugiej połowy wyrównał Barella, a w 63. minucie kapitalnego gola strzelił Lautaro Martinez. Gdy nadzieję Dumie Katalonii w 82. minucie przywrócił Robert Lewandowski, niedługo potem znowu ugasił ją Niemiec Gosens. Jednak nie na długo, gdyż napastnik reprezentacji Polski popisał się znakomitą główką, dzięki której Barca zachowuje jeszcze teoretyczne szanse na przepustkę do ⅛ finału LM. Musi jednak liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w spotkaniach Nerazzurrich.

Pewne awansu do dalszych gier jest natomiast Napoli Piotra Zielińskiego, które po raz kolejny bardzo przekonująco pokonało Ajax, a Polak popisał się magiczną asystą przy bramce Lozano w 4. minucie. W tej samej grupie kanonadę w meczu z Rangersami urządził sobie Liverpool, który mimo, że przegrywał 0:1, ostatecznie, po klasycznym hat-tricku Mohameda Salaha, zwyciężył aż 7:1!

W bardzo trudnej sytuacji w grupie jest drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika - Juventus. Włosi po porażce w Serie A, doznali kolejnej przegranej, tym razem sensacyjnej, z izraelskim Maccabi Hajfa. Tym samym Turyńczycy tracą 5 punktów do drugiej w tabeli Benfiki, a do końca zostały dwa spotkania... Posada trenera Starej Damy wisi na włosku…

Bohaterem w starciu Kopenhagi z Manchesterem City był Kamil Grabara, który w 25 minucie wybronił jedenastkę wykonywaną przez Riyada Mahreza. Polski golkiper zaliczył drugi występ w Champions League, i pierwszy z czystym kontem.

Z zespołów, które już zapewniły sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów niewątpliwym zaskoczeniem jest obecność belgijskiego Club Brugge, który w dwumeczu z faworyzowanym Atletico zdobył aż 4 punkty. Pozostałe drużyny to: Bayern, City i wspomniane wcześniej Napoli.

Wyniki 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów

Grupa A: SSC Napoli - AFC Ajax 4:2 (Lozano 4, Raspadori 16, Kvaratskhelia 62 z karnego, Osimhen 90 - Klaassen 49, Bergwijn 83 z karnego), Rangers FC - Liverpool FC 1:7 (Arfield 17 - Firmino 24, 55, Nunez 66, Salah 76, 80, 82, Elliott 87). Grupa B: Atletico Madryt - Club Brugge 0:0, Bayer Leverkusen - FC Porto 0:3 (Galeno 6, Taremi 53 z karnego, 64 z karnego). Grupa C: FC Barcelona - Inter Mediolan 3:3 (Dembele 40, Lewandowski 82, 92 - Barella 50, Martinez 63, Gosens 89), Viktoria Pilzno - Bayern Monachium 2:4 (Vlkanova 62, Kliment 75 - Mane 10, Muller 14, Goretzka 25, 35). Grupa D: Sporting CP - Olympique Marsylia 0:2 (Guendouzi 20 z karnego, Sanchez 30), Tottenham - Eintracht Frankfurt 3:2 (Son 20, 36, Kane 28 - Kamada 14, Alidou 87). Grupa E: AC Milan - Chelsea FC 0:2 (Jorginho 21 z karnego, Aubameyang 34), Dinamo Zagrzeb - FC Salzburg 1:1 (Ljubicić 40 - Seiwald 12). Grupa F: Szachtar Donieck - Real Madryt 1:1 (Zubkow 46 - Ruediger 90+5), Celtic Glasgow - RB Lipsk 0:2 (Werner 75 - Forsberg 84). Grupa G: FC Kopenhaga - Manchester City 0:0, Borussia Dortmund - Sevilla FC 1:1 (Bellingham 35 - Nianzou 18). Grupa H: Maccabi Hajfa - Juventus Turyn 2:0 (Atzili 7, 42), Paris Saint-Germain - Benfica Lizbona 1:1 (Mbappe 40 z karnego - Joao Mario 62 z karnego).

Tabele po 4. kolejkach*

Grupa A: 1. NAPOLI 12, 2. Liverpool FC 9, 3. Ajax Amsterdam 3, 4. Rangers 0
Grupa B: 1. CLUB BRUGGE 10, 2. FC Porto 6, 3. Atlético Madryt 4, 4. Bayer Leverkusen 3
Grupa C: 1. BAYERN 12, 2. Inter 7, 3. FC Barcelona 4, 4. Viktoria Pilzno 0
Grupa D: 1. Tottenham 7, 2. Olympique Marsylia 6, 3. Sporting CP 6, 4. Eintracht Frankfurt 4
Grupa E: 1. Chelsea FC 7, 2. FC Salzburg 6, 3. AC Milan 4, 4. Dinamo Zagrzeb 4
Grupa F: 1. Real Madryt 10, 2. RB Lipsk 6, 3. Szachtar 5, 4. Celtic FC 1
Grupa G: 1. MANCHESTER CITY 10, 2. Borussia Dortmund 7, 3. Sevilla FC 2, 4. FC Kopenhaga 2
Grupa H: 1. Paris Saint-Germain 8, 2. Benfica 8, 3. Juventus 3, 4. Maccabi Hajfa FC 3

*Legenda: DUŻE LITERY - pewny awans do fazy pucharowej, kursywa - brak szans na awans do fazy pucharowej.

Mecze 5. kolejki Ligi Mistrzów odbędą się 25 i 26 października.