Podbeskidzie - Pogoń Szczecin 2:1. Portowcy się utrzymali

Andrzej Szkocki
Maksymilian Rogalski zdobył bardzo piękną bramkę w meczu z Podbeskidziem.
Maksymilian Rogalski zdobył bardzo piękną bramkę w meczu z Podbeskidziem. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe grając z Podbeskidziem. Portowcy kończyli mecz w dziesiątkę - autor jedynego gola Pogoni zszedł z boiska za drugą żółtą kartkę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)

Pogoń Szczecin przegrała 1:2 na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale dzięki lepszemu bilansowi w tym sezonie z Góralami zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie. Bardzo piękną bramkę dla Portowców zdobył Maksymilian Rogalski, którzy obejrzał też czerwoną kartkę.

- Podbeskidzie pewnie rzuci się do ataków od pierwszych minut, a my musimy zagrać rozsądnie, konsekwentnie i mądrze - mówił przed meczem Dariusz Wdowczyk, trener Pogoni Szczecin.

Szkoleniowiec Portowców dobrze rozszyfrował plan gospodarzy, ale jego podopieczni kompletnie nie zareagowali na boiskowe wydarzenia, tak jak chciał. Już w 54. sekundzie Podbeskidzie objęło prowadzenie. Bartłomiej Konieczny uprzedził Wojciecha Gollę przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego i rosły stoper pokonał Radosława Janukiewicza.

Pięć minut później było już 2:0. Fabian Pawela dostał dobre podanie przy linii bocznej, zszedł do środka gdzie prostym zwodem minął Hernaniego i uderzył w dalszy róg bramki. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Gospodarze nie ustępowali w atakach. Obrońcy Pogoni popełniali szkolne błędy i pozwalali na wiele Góralom. Do przerwy mogło być nawet 4:0, bowiem dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę, po strzałach Roberta Demjana i Marcina Wodeckiego.

Po pół godzinie gry Podbeskidzie zaczęło zostawiać więcej miejsca Portowcom, ale ci w ofensywie spisywali się bardzo nieporadnie. Mieli problem z celnymi podaniami, przyjęciem piłki, o precyzyjnych strzałach już nie mówiąc. Dość powiedzieć, że pierwszy "strzał" Pogoń oddała w 30.minucie. Piłka po uderzeniu Bartosza Ławy wylądowała na aucie…

Dariusz Wdowczyk zdecydował się w przerwie dokonać dwóch zmian. Za bezbarwnych Wojciecha Gollę i Takuyę Murayamę weszli Radosław Wiśniewski i Edi Andradina.

Gra Pogoni nie wygląda wcale lepiej i aby myśleć o odmianie losów spotkania, goście musieli liczyć na łut szczęścia. To uśmiechnęło się do nich w 66.minucie. Maksymilian Rogalski huknął nie do obrony z rzutu wolnego. To prawdopodobnie najładniejsza bramka zdobyta przez piłkarza Pogoni w tym sezonie.

I do tego najcenniejsza. Wynik 2:1 utrzymał się do końca meczu i był korzystny dla obu zespołów. Portowcy na pewno nie zostaną wyprzedzeni przez Podbeskidzie, bowiem mają z tym zespołem korzystniejszy bilans w tym sezonie. Dzięki temu Pogoń na pewno pozostanie w ekstraklasie na przyszły sezon.

Portowcy mecz kończyli w dziesiątkę. Dwie żółte kartki obejrzał Maksymilian Rogalski, ale druga została mu pokazana niesłusznie przez sędziego Pawła Gila, który nie miał najlepszego dnia.

Bramki: Konieczny (1), Pawela (6) - Rogalski (66).
Podbeskidzie: Zajac - Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski, Wodecki (89 Malinowski), Łatka, Deja (53 Sloboda), Pawela (90 Sokołowski), Chmiel, Demjan.
Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Dąbrowski, Hernani, Lewandowski, Murayama (46 Wiśniewski), Ława, Golla (46 Edi) , Rogalski, Akahoshi (69 Djousse), Chałas.
Żółte kartki: Deja, Pietrasiak, Konieczny - Rogalski, Ława, Frączczak, Wiśniewski.
Czerwona kartka: Rogalski (71, druga żółta).