Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poczekamy dłużej na wybór wykonawcy wielkiej przebudowy torowiska w centrum Szczecina

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Spółka "Tramwaje Szczecińskie" szuka wykonawcy na modernizację torowiska w al. Niepodległości oraz al. Wyzwolenia do ronda Giedroycia. Zadaniem wykonawcy będzie również przebudowa placu Rodła i placu Żołnierza Polskiego. Termin składania ofert został przedłużony z 29 kwietnia do 8 maja.

- Pytania potencjalnych wykonawców oraz modyfikacje dokumentacji spowodowały przesunięcie terminu przyjmowania ofert na jedno z największych zadań, które będzie realizowane w Szczecinie – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka spółki Tramwaje Szczecińskie.

Projekt przebudowy torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – al. Wyzwolenia – pl. Rodła do ronda Giedroycia zakłada poprawę infrastruktury tramwajowej na łącznym odcinku około 8034 mtp, ale także kompleksowo odpowie na potrzeby pasażerów komunikacji miejskiej, pieszych, rowerzystów i kierowców. Poprawi ich komfort i bezpieczeństwo. Zadanie jest skomplikowane i wymagające, zostanie podzielone na kilka etapów.

Zakres robót obejmuje nie tylko wymianę torów, ale również przebudowę pętli Dworzec Niebuszewo, przebudowę placu Rodła i placu Żołnierza Polskiego. W ramach inwestycji zostanie nadany priorytet dla komunikacji miejskiej na całym wspomnianym odcinku poprzez wykonanie pasów autobusowo-tramwajowych.

Pasażerowie będą mogli korzystać z przystanków "wiedeńskich", znanych z ulicy Arkońskiej, a umożliwiających łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju.

CZYTAJ TEŻ:

Przewidziano także przebudowę chodników oraz zjazdów, budowę pasów rowerowych, przebudowę sygnalizacji świetlnej wraz ze zmianę organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że z rezerwą do pomysłu modernizacji torowisk podeszła część mieszkańców alei Wyzwolenia. Powód? Utrata miejsc parkingowych i troska o drzewa. Jeszcze w styczniu tego roku w szczecińskim magistracie została złożona petycja w tej sprawie. Pod petycją podpisało się ponad 330 osób.

- Wizualizacje al. Wyzwolenia po przebudowie ujawniają plan zlikwidowania miejsc postojowych po obu jej stronach oraz całkowitej wycinki drzew. Jako mieszkańcy i przedsiębiorcy stanowczo sprzeciwiamy się takiemu działaniu - czytamy w petycji.

CZYTAJ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński