MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Pociąg Marzeń" pomaga Koszalińskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym

Maja Czech
Maja Czech
Odjazd! Pociąg Marzeń znów wyrusza w drogę ku spełnieniu dziecięcych marzeń. Do naszej lokomotywy przyłączyło się już wiele wagoników w ciągu ostatnich kilku edycji. To dzięki nim podopieczni każdej fundacji będą mieli szansę wyjechać na wakacje. Dołącz się do pociągu i działajmy razem dla dzieci!

Spis treści

Akcja "Pociąg Marzeń" - tak to działa

„Pociąg Marzeń” to ogólnopolska akcja organizowana przez Polska Press Grupę. Jej celem jest ufundowanie letnich wyjazdów dla dzieci potrzebujących. Są to najczęściej podopieczni domów dziecka, stowarzyszeń, fundacji, a także dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Dla nich taki wyjazd to nie tylko frajda i przygoda, ale także możliwość oderwania się od stresu i smutku dnia codziennego. Na wycieczkach mają okazję zawiązać nowe przyjaźnie i zwiedzić ciekawe miejsca, a także posiąść wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości.

Przypnij swój wagonik do "Pociągu Marzeń"

Oczywiście sama lokomotywa nie wystarczy - potrzebne są jeszcze wagony, do których wsiądą nasi mali pasażerowie. Kluczową rolę w tym przypadku pełnią partnerzy biznesowi i firmy, które poprzez dołożenie swojej "finansowej cegiełki", przyłączają kolejne wagoniki do pociągu.

Połowa kwoty przeznaczonej na naszą akcję pomaga sfinansować wyjazd dzieci. W ramach wdzięczności za wsparcie, partnerom oferuje się akcję promocyjną na łamach dzienników PPG oraz w serwisach internetowych. Wagoniki są oznaczane logiem każdego fundatora.

Największym podziękowaniem za wsparcie „Pociągu Marzeń” z pewnością będzie jednak uśmiech zadowolonych dzieci, które dzięki akcji otrzymają szansę wyjazdu na wakacje - w wielu przypadkach po raz pierwszy w życiu.

Wspomnienia z wakacji, czyli poprzednie edycje "Pociągu Marzeń"

„Pociąg Marzeń” symbolicznie jedzie przez 15 województw, pojawiając się w papierowych oraz internetowych wydaniach naszych gazet.

  • W zeszłym roku akcja rozgrywała się m.in. na łamach „Gazety Wrocławskiej”, dzięki hojności partnerów, przyniosła 32 948 złotych. Za te pieniądze podopieczni dolnośląskiej Fundacji Pociecha spędzili beztroskie chwile na Mazurach.
  • W województwie podlaskim, gdzie wydawane są „Gazeta Współczesna” i „Kurier Poranny”, na wakacje udało się wysłać aż 111 podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”. Wyruszyli w podróż nad polskie morze, do Jastarni.

  • Przejeżdżający przez Małopolskę „Pociąg Marzeń”, widoczny był na łamach „Gazety Krakowskiej” i "Dziennika Polskiego”. Dzięki hojności partnerów akcji, 43 dzieci wyjechało na niesamowite wakacje. Byli to podopieczni aż dwóch placówek. Dzieci z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” w Krakowie rozjechali się różne miejsca. Część z nich pojechała nad morze, część w góry, a część za granicę do Bułgarii i do Turcji! Wakacyjny wyjazd został ufundowany również dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” w Rzuchowej. Oni z kolei mogli poznać największe atrakcje Warszawy.

"Pociąg Marzeń" w Koszalinie i Szczecinie - komu pomagamy w tym roku?

Koszalińskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym

Stowarzyszenie ziała od marca 2003 roku. Zostało założone przez pięcioro rodziców dzieci z autyzmem. Sami byli terapeutami dla własnych dzieci. Z biegiem czasu dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem wczesnodziecięcym lub zespołem Aspergera zaczęło przybywać. Dziś stowarzyszenie ma podpisane kontrakty z NFZ na terapię autystów. Ale ten kontrakt nie pozwala na spokojne funkcjonowanie stowarzyszenia i finansowanie ich licznych inicjatyw. Na szczęście Stowarzyszenie może liczyć na wsparcie ludzi dobrej woli.

Oni już jadą z nami!

Partnerem ogólnopolskim akcji w tym roku jest towarzystwo Skarbiec .

Skarbiec TFI jest jednym z najdłużej działających towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Towarzystwo wielokrotnie było wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym za innowacyjność oraz rentowność zarządzanych funduszy. Skarbiec TFI obecnie zarządza aktywami w wysokości ponad 5 miliardów złotych, co oznacza, że jest jednym z największych, niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Na koniec marca 2024 Skarbiec TFI miało ponad 100 tysięcy aktywnych klientów i obsługiwało ponad 1500 firm i instytucji.

Drugim z partnerów ogólnopolskich jest Drzazga Clinic.

Beata Drzazga Foundation wspiera seniorów i stawia na ich aktywizację, a także udziela wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, zapewniając pomoc społeczną oraz poprawiając jakość życia osób w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Wspiera także osoby starsze i dzieci pod respiratorem poprzez działania diagnostyczne, lecznicze i rehabilitacyjne.

Fundacja angażuje się także w różnorodne działania mające na celu wsparcie rozwoju osobistego i społecznego.

  • Oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie zakładania oraz rozwijania istniejących przedsięwzięć biznesowych, wspierając przedsiębiorców w realizacji ich celów.
  • Organizuje szkolenia i warsztaty z zakresu samorozwoju, komunikacji interpersonalnej, inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania konfliktów oraz zarządzania finansami, wspierając jednostki w budowaniu swojego potencjału.
  • Fundacja angażuje się także w tworzenie warunków dla dialogu, wymiany doświadczeń i współpracy w zakresie przedsiębiorczości umożliwia budowanie silnych relacji biznesowych i wspieranie innowacyjnych inicjatyw.

Beata Drzazga Foundation aktywnie współpracuje z krajowymi i zagranicznymi instytucjami, wymieniając się doświadczeniami i wspólnie podejmując działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych oraz promocji przedsiębiorczości.

Działania Beata Drzazga Foundation stanowią istotny wkład w rozwój społeczny i gospodarczy, przyczyniając się do budowania lepszego jutra dla wszystkich. Jej wszechstronne zaangażowanie w różnorodne obszary życia społecznego czyni ją niezastąpionym partnerem dla osób poszukujących wsparcia oraz rozwoju.

Nie warto zwlekać z pomocą! Im więcej wagoników, tym więcej spełnionych dziecięcych marzeń. Razem czyńmy dobro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński