MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po wypadku między Stargardem a Szczecinem zrobili korytarz życia. Ale nie wszyscy. Ambulans musiał czekać

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Zobaczcie na zdjęciach, jak niektórzy kierowcy niewłaściwie zachowali się stojąc w korku po wypadku na trasie Stargard - Szczecin. A w dalszej części galerii zdjęć zobaczycie, jak wielu kierowców zachowało się prawidłowo, tworząc korytarz życia, czyli umożliwili przejazd służb ratunkowych.

Po wypadku 16 kwietnia 2021 roku na trasie Stargard - Szczecin zablokowana została dwupasmowa jezdnia drogi S10 w kierunku Szczecina. Zrobił się wielki korek. Większość kierowców właściwie zareagowała i zrobiła miejsce dla pojazdów uprzywilejowanych. Ale byli też i tacy, którzy nie zachowali się poprawnie.

Kiedy dochodzi do zdarzeń drogowych, droga zostaje zablokowana i tworzą się korki, służby ratunkowe apelują do kierowców stojących w korku, bo zrobili miejsce na przejazd pojazdom uprzywilejowanym.

Większość kierowców stojących wczoraj w korku po wypadku na trasie Stargard - Szczecin zachowała się prawidłowo, właściwie ustawiając swoje auta tworząc korytarz życia. Kierowcy będący na lewym pasie stawali jak najbliżej bariery odgradzającej jezdnie, a kierowcy stojący na prawym pasie ustawiali samochody jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Takie zachowanie dawało możliwość przejazdu, między autami stojącymi w korku, pojazdom uprzywilejowanym, między innymi karetkom i radiowozom.

Nie wszyscy jednak wczoraj potrafili się odpowiednio zachować. Byli kierowcy, którzy stali tak w korku, że przejazd pojazdów uprzywilejowanych był utrudniony, a nawet niemożliwy. Wczoraj ambulans został przez takie auta zablokowany na kilkadziesiąt sekund. Tymczasem służby ratunkowe podkreślają, że jadąc na interwencje liczy się każda sekunda.

ZOBACZ TEŻ: Poważny wypadek między Stargardem a Szczecinem. Bus wjechał w bariery. Są ranni

Poważny wypadek między Stargardem a Szczecinem. Bus wjechał ...

Najlepiej wczorajszą problemową sytuację obrazuje pierwszych dziesięć fotografii w naszej galerii zdjęć. Widać na nich jak o godzinie 11.12 od strony Stargardu nadjeżdża na sygnale ambulans. Korzysta on z korytarza życia przygotowanego przez kierowców, ale w pewnym momencie musi się zatrzymać. Dwa auta utrudniły mu przejazd. Kierujący ambulansem używał dodatkowych sygnałów dzwiękowych, żeby zwrócić uwagę na siebie. Trochę to jednak trwało, zanim doczekał się reakcji. Kiedy kierowca pierwszego z tych aut zjechał na lewą stronę, to karetka musiała jeszcze poczekać, jak miejsce dla niej zrobi kierowca samochodu z przyczepką. I dopiero jak on odjechał na bok, ambulans przejechał i pojechał dalej w kierunku miejsca wypadku.

Na kolejnych fotografiach w naszej galerii zdjęć pokazujemy prawidłowe zachowanie kierowców stojących w korku. Z przygotowanego przez nich korytarza życia skorzystali między innymi policjanci jadący w radiowozach, jak i auto Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

od 12 lat
Wideo

Kraków - wymiana schodów ruchomych na dworcu głównym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński