MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po interwencji GS24.pl Podzamcze zostało częściowo wysprzątane. Zobacz ZDJĘCIA

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
fot. Andrzej Szkocki
Po interwencji GS24.pl Podzamcze zostało częściowo wysprzątane, pozostałe odpady mają zostać wywiezione według przynależności kompetencyjnej. Co to znaczy?

W połowie tygodnia do redakcji GS24.pl wpłynął list internauty, opatrzony zdjęciami, informujący o hałdach śmieci i martwych szczurach na Starym Mieście.

- Na Rynku Siennym w uliczkach leżą rozerwane worki ze śmieciami, w których ucztują gryzonie. Przy ulicy Osiek w stercie odpadów z czyjejś łazienki leżą martwe szczury. Kawałek dalej przy ścieżce rowerowej ciągną się zużyte foliowe i gumowe rękawiczki, papierowe kubeczki po napojach, kartony po pizzy, szklane butelki po alkoholu i inne opakowania - wyliczył nasz czytelnik.

Problemy Podzamcza z czystością nie jest niczym nowym. Jednak w czasie pandemii koronawirusa lokale gastronomiczne oraz większość firm na Podzamczu zawiesiło lub ograniczyło swoje działalności. Z ulic zniknęli też turyści i goście restauracji. Co za tym idzie śmieci powinno być mniej. Poszukując przyczyn obecnego problemu, zwróciliśmy się do Miasta.

- Mimo pandemii koronawirusa nie zmienił się harmonogram sprzątania terenów miejskich - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Część lokalizacji ze zdjęć należy do podmiotów prywatnych. Trudno powiedzieć dlaczego tam powstały dzikie wysypiska śmieci. Być może rzeczywiście powodem są zamknięte lokale i mniejsza częstotliwość sprzątania przyległych terenów przez przedsiębiorców. Bałagan z terenów miejskich niebawem zostanie uprzątnięty. Jeśli chodzi o tereny prywatne Straż Miejska w razie możliwości dotrze do właścicieli i również niezwłocznie nakaże uprzątnięcie bałaganu.

ZOBACZ TEŻ:

Szczecin. Podzamcze zaśmiecone nawet w czasie pandemii. Mart...

Najbardziej zaśmiecone były okolice Nowego Rynku, a także ulicy Osiek i Małej Odrzańskiej oraz niezagospodarowany ogrodzony teren przy ul. Panieńskiej i Środowej.

- Po dzisiejszej kontroli (3.04.20.) na Podzamczu duża część śmieci została uprzątnięta - informuje st.insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Teren jest częściowo zarządzany przez ZUK, część jest w pasie drogowym ( ZDITM), śmieci zostaną posprzątane według przynależności kompetencyjnej. W tej chwili strażnicy miejscy starają się dotrzeć do zarządcy, spółki Brell, bo na terenie w jej zarządzie jeszcze pozostały śmieci. Mamy nadzieję na rychłe posprzątanie terenu przez wszystkie odpowiedzialne podmioty.

ZOBACZ TEŻ:

Przypomnijmy, że z tytułu niezrealizowania obowiązku i zanieczyszczenie terenu Strażnicy mogą nałożyć mandat w wysokości do 500 zł lub skierować do sądu wniosek o ukaranie. Jednak co zaznacza Rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie - w obecnej sytuacji czas rozpatrzenia wniosków przez sąd może ulec wydłużeniu.

Nasz fotoreporter zrobił zdjęcia w piątek po południu, pokazujące jak aktualnie przedstawia się stan czystości na Podzamczu.

ZOBACZ TEŻ:

Podzamcze: Strażnicy zaczaili się na podrzucających śmieci. ...

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
  • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński