MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PO chce kar dla pijanego radnego ze Świnoujścia

Anna Miszczyk
- Przygotowaliśmy  projekt uchwały i chcemy zaproponować mieszkańcom miasta, aby stał się to projekt obywatelski - mówi Irena Kurszewska (z prawej, obok posłanka PO Ewa Żmuda-Trzebiatowska)
- Przygotowaliśmy projekt uchwały i chcemy zaproponować mieszkańcom miasta, aby stał się to projekt obywatelski - mówi Irena Kurszewska (z prawej, obok posłanka PO Ewa Żmuda-Trzebiatowska) Anna Miszczyk
Świnoujski radny Zenon Gudzowski, którego policja złapała, gdy pijany prowadził samochód, powinien być pozbawiony funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta - uważają radni z PO.

Policja zatrzymała Zenona Gudzowskiego w kwietniu pod Międzyzdrojami. Świnoujski wiceprzewodniczący rady miasta na łuku drogi wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Jechał przy tym z prędkością 173 km na godzinę (przy dopuszczonej 90 km/h) i, jak się okazało... pijany. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał niecałe pół promila.

Na sesji, gdy przyszło tłumaczyć mu się z tego przed radnymi, Gudzowski mówił, że dzień przed zdarzeniem wypił piwo. Siadając za kierownicą był jednak przekonany, że jest trzeźwy. Radny przepraszał za jazdę po pijanemu. Zapowiadał też , że rozważy rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego.

Ze stanowiska jednak nie ustąpił. Domagają się tego opozycyjni radni z PO. Rajcy chcieli nawet złożyć wniosek o odwołanie Gudzowskiego z funkcji wiceprzewodniczącego. Potrzebowali do tego poparcia jeszcze dwóch radnych (mieli tylko cztery głosy). Irena Kurszewska, radna PO twierdzi, że koledzy z innych ugrupowań prosili o czas do namysłu. Wniosku ostatecznie jednak nie popisali.

- Różnie argumentowali- mówi Irena Kurszewska.- Z dyskusji na forach internetowych wynika jednak, że stanowisko radnych w tej sprawie rozbiega się z opinią publiczną. Przygotowaliśmy więc projekt uchwały i chcemy zaproponować mieszkańcom miasta, aby stał się to projekt obywatelski. Te osoby, które uważają, że pan Gudzowski nie powinien pełnić swojej funkcji, powinny zgłosić się do nas i poprzeć tę uchwałę podpisem. Będzie potrzebny również PESEL.

Podpisy można składać w poniedziałki i środy od godz. 16 do 20 oraz we wtorki i czwartki od godz. 9 do 13 w biurze poselskim Ewy Żmudy-Trzebiatowskiej przy ulicy Monte Cassino 17 w Świnoujściu.

Więcej w papierowym wydaniu Głosu Szczecińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński