Pływak MKP Szczecin z medalem mistrzostw świata!

Paweł Furtek jest tego lata w świetnej formie.
Paweł Furtek jest tego lata w świetnej formie. Andrzej Szkocki
Paweł Furtek (MKP Szczecin) zdobył brązowy medal na 800 m stylem dowolnym na mistrzostwach świata juniorów w pływaniu, rozgrywanych w Dubaju.

Szczecinianin przy okazji ustanowił swój rekord życiowy - 7:58,33. Złoty medal wywalczył Australijczyk Horton Mackenzie z fenomenalnym czasem 7:45,67. Srebro zdobył Czech Jan Micka ( 7:56,33), który na tegorocznych mistrzostwach Europy juniorów w Poznaniu, podzielił się z Furtkiem medalowymi łupami. Na 800 m w stolicy Wielkopolski złoto zdobył wówczas Polak, na 1500 m górą był Czech.

Okazję do rewanżu pływak MKP Szczecin będzie miał już w najbliższą sobotę. Właśnie na 1500 m Furtka czeka ostatni start tego lata. Po występie w Dubaju zawodnik ma dostać od swojego klubowego trenera Mirosława Drozda 7-10 dni wolnego. We wrześniu wróci do treningów, aby powalczyć o minimum na grudniowe mistrzostwa Europy seniorów na krótkim basenie w duńskim Herning.

Medalowy występ na 800 m był drugim startem Furtka w Dubaju. W poniedziałek szczecinianin zajął 6. miejsce na połowę krótszym dystansie.