Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pływacy będą szkolić się w Szczecinie

Marek Rudnicki
W Szczecinie zostanie utworzony Ośrodek Szkolenia Pływackiego.
W Szczecinie zostanie utworzony Ośrodek Szkolenia Pływackiego. Archiwum
Podpisana została umowa w sprawie utworzenia Ośrodka Szkolenia Pływackiego w Szczecinie. Będzie realizowany w nim program przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro 2016.

Umowę podpisali wiceprezydent Krzysztof Soska, Andrzej Kowalski, prezes Polskiego Związku Pływackiego, prof. Jerzy Eider, dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Bartłomiej Sochański, prezes Miejskiego Klubu Pływackiego.

Podstawową bazę treningową w trakcie realizacji programu stanowić będą obiekty sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, w tym Floating Arena w Szczecinie, przy ul. Wąskiej 16. Będą w nim szkoleni zawodnicy wyznaczeni przez Polski Związek Pływacki, m.in. Paweł Furtek, Marcin Kaczmarski, Filip Zaborowski, Oskar Krupecki czy Dawid Zieliński.

Umowa określa prawa i obowiązki stron. W ramach umowy Miasto Szczecin udostępnia, na potrzeby realizacji programu, bazę treningową po preferencyjnej cenie 1 złotych miesięcznie brutto za wszystkie obiekty sportowe. Zapewni też pokoje w hotelu SDS. Szczecin wziął też na siebie zapewnienie odnowy biologicznej na preferencyjnych zasadach oraz wyżywienia.

Polski Związek Pływacki zobowiązał się do ponoszenia związanych z realizacją programu kosztów zgrupowań dochodzeniowych w Szczecinie, tj. zakwaterowania i wyżywienia, a także zakupu odżywek i suplementów diety, pokrycia kosztów związanych z bieżącym monitoringiem procesu treningowego, kosztów wyżywienia oraz wynagrodzenia trenerów, managera i fizjoterapeuty.

Natomiast Uniwersytet Szczeciński zobowiązał się do opracowania i wdrożenia programu badań diagnostycznych i fizjologicznych, wspomagania i suplementacji, umożliwienia studiowania na WKFiPZ US w ramach Indywidualnego Programu Studiów lub Indywidualnej Organizacji Studiów i odpłatnego zakwaterowania w domach studenckich.

Miejski Klub Pływacki wziął na siebie udziału w zawodach krajowych (dotyczy wyłącznie zawodników MKP) oraz krajowych zgrupowań klimatyczno-ogólnorozwojowych zorganizowanych poza Szczecinem.

Menadżerem Ośrodka Pływackiego została Małgorzata Serbin, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w pływaniu, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu Masters. Umowa obowiązywać będzie do końca 2016 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński