Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pleciuga otrzymała dodatkowe pieniądze na premiery i warsztaty

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
400 tys. zł trafi na przygotowanie, wystawienie i promocję spektakli premierowych oraz warsztatów wyjazdowych jeszcze w tym roku.

Dotacja zostanie przeznaczona na dofinansowanie działalności bieżącej teatru, w tym na pokrycie kosztów przygotowania, eksploatacji i promocji trzech spektakli premierowych. To „Gwiazdka i Chłopiec” w reżyserii Tomasza Mana (realizacja styczeń - czerwiec 2020), Bambi” w reżyserii Arkadiusza Klucznika (marzec - wrzesień 2020) oraz „Mikołajki 2020” w reżyserii Zbigniewa Niecikowskiego (październik - grudzień 2020).

- Na jedno z tych przedstawień chcemy zaprosić widzów już pod koniec września - mówi Zbigniew Niecikowski, dyrektor Teatru Lalek Pleciuga. - Na początku października pokazalibyśmy drugą premierę, a ostatnią przed świętami. Oczywiście wszystko zależy sytuacji pandemicznej i możliwości. Cały czas pracujemy nad wydarzeniami online, aktorzy pokazują swoje projekty w sieci, mamy też projekty dotyczące szkół, więc te pieniądze na pewno się nie zmarnują.

W nowym roku szkolnym, o ile nadal prowadzone będą lekcje online, TL „Pleciuga” proponować będzie szkołom i przedszkolom spektakle ze swojego repertuaru, które będą udostępniane wraz z zeszytami metodycznymi, stanowiącymi gotowe scenariusze zajęć. Pozwoli to na dyskusje po obejrzanym przedstawieniu oraz przeprowadzenie na tej podstawie warsztatów. Oferta ta będzie dla placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego bezpłatna. Koszty zostaną pokryte w ramach otrzymanej dotacji.

Pieniądze te pomocą od województwa zachodniopomorskiego na wsparcie teatru, który prowadzi działalność (również wyjazdową) w całym województwie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński