Play off I ligi koszykarzy. Spójnia Stargard tym razem wysoko przegrała

Marcin Dymała jako jedyny rzucił w drugim spotkaniu play off w Spójni powyżej 10 punktów. Tadeusz Surma
W drugim spotkaniu pierwszej rundy play off stargardzki zespół przegrał w Tychach z GKS 51:99. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1.

Po sobotnim zwycięstwie Spójni, w dzisiejszym meczu górą był GKS Tychy. Spójnia nie miała wiele do powiedzenia. Po pierwszej kwarcie przegrywała 13:24, a w połowie spotkania 29:55. Gracze Spójni grali na słabej skuteczności rzutów, wyraźnie przegrywali rywalizację o zbiórki.

W drugiej połowie GKS jeszcze powiększył przewagę i pewnie zwyciężył 99:51. Mimo porażki stargardzki zespół może być zadowolony, ponieważ po dwóch spotkaniach w rywalizacji do trzech wygranych meczów jest remis 2:2, a kolejne dwa spotkania zostaną rozegrane w Stargardzie, 22 i 23 kwietnia. Spójnia będzie miała szansę u siebie rozstrzygnąć rywalizację i zapewnić sobie awans do drugiej rundy play off.

GKS Tychy - Spójnia Stargard 99:51 (24:13, 31:16, 33:10, 11:12)

Spójnia: Dymała 17, Janiak 8 (dwa razy za 3 pkt), Pytyś 8, Fraś 6, Pabian 5 (1), Raczyński 3, Bodych 2, Śpica 2, Koziorowicz, Lewandowski.