Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pl. Adamowicza w Szczecinie już czeka remont. Po dwóch miesiącach od otwarcia [ZDJĘCIA]

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Wyszczerbione płyty, porysowane ławki i odpadająca farba - tak wygląda po kilku miesiącach plac Adamowicza w Szczecinie. Miasto zapowiada jego remont w pierwszej połowie przyszłego roku.

Sprawę wyglądu nowego placu poruszył w swojej interpelacji Dariusz Matecki, który od miesięcy zabiega o zmianę patrona tego miejsca.

- Plac Adamowicza (dawniej Aleja Jana Pawła II) został oddany do użytku niecałe dwa miesiące temu, wydaliśmy na niego 3,2 mln PLN a już dziś pojawiają się ubytki w ławkach oraz rdza, która pojawiła się na obramowaniu siedzisk - alarmuje radny.

Zobacz także: Plac Adamowicza w Szczecinie zostaje. Krótka i ostra dyskusja między radnymi [SONDA]

Kolejna próba zmiany nazwy spęzła na niczym. Wcześniej proponowano między innymi plac Pogoni Szczecin

Plac Adamowicza w Szczecinie zostaje. Krótka i ostra dyskusj...

W odpowiedzi Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina podkreśla, że powstałe szkody są wynikiem niewłaściwego użytkowania nowej przestrzeni.

- Pęknięcia, zarysowania i uszczerbienie desek kompozytowych siedzisk, ubytki powłoki antykorozyjnej oraz wgniecenia elementów z blachy ocynkowanej, zarysowania i zabrudzenia bloków granitowych, są wynikiem niezgodnego z przeznaczeniem użytkowania ławek. Meble miejskie zostały zaprojektowane i wykonane dla celów rekreacji biernej, nie spełniają zatem wymogów wytrzymałościowych stawianych urządzeniom lokalizowanym na terenach sportowych i skateparków - informuje zastępca prezydenta miasta.

Naprawa szkód na terenie placu im. Pawła Adamowicza zostanie przeprowadzona w pierwszej połowie 2020 r. Ponadto, równolegle z pracami naprawczymi planowane jest wprowadzenie zabezpieczeń przed ponownym zniszczeniem wyposażenia placu.

ZOBACZ TEŻ:

Zakończyły się prace - pl. Adamowicza już dostępny.

Plac Adamowicza w Szczecinie już gotowy. Zakończyła się prze...

Plac powstawał od 1725 roku przez zasypanie średniowiecznych fos.  Zabudowa placu składała się wtedy z wielu reprezentacyjnych budowli ówczesnego Szczecina, odbywały też się tu liczne parady i inne uroczystości związane z życiem miasta. Plac nosił oficjalną nazwę Königsplatz, ale zwano go też Białym Placem Parad (niem. Weisse Parade Platz).Zobacz także: Patryk Vega w Szczecinie kręcił "Kobiety mafii 2". "Jestem urzeczony tym miastem. Nie jesteście tak zblazowani jak w Warszawie"

TOP 10. Taka była przeszłość placu Żołnierza Polskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński