Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PKP zamknęło w Szczecinie ważny przejazd po cichu. Kierowcy są zdenerwowani

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Do 3 sierpnia będzie zamknięty przejazd pod wiaduktem przy ulicy Dąbrowskiego w Szczecinie. To był przydatny skrót dla osób, które chcą się dostać do szpitala na Pomorzanach. Trzeba jechać przez ulicę Smolańską albo przez Potulicką.

- To niepoważne, że zamyka się przejazd bez poinformowania mieszkańców, że trzeba nadłożyć drogi - mówi jeden z kierowców. Faktycznie PKP PLK nie wysłały komunikatu o zamknięciu przejazdu pod wiaduktem. Nie mogliśmy poinformować o utrudnieniach.
Jak ustaliliśmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą remont ściany oporowej i wiaduktu kolejowego przy ulicy Dąbrowskiego/Kolumba.

PKP zamknęło w Szczecinie ważny przejazd po cichu. Kierowcy ...

- Zmiana organizacji ruchu w związku z pracami została uzgodniona z zarządcą drogi i planowana jest od 20 lipca do 3 sierpnia. Prace planowane są do końca września - mówi Magdalena Janus z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Inwestycja zapewni sprawny i bezpieczny ruch pociągów oraz poprawę estetyki obiektu. Zakres prac przewiduje między innymi wzmocnienie konstrukcji wiaduktu pod torami, zabezpieczenie ściany oporowej i wiaduktu przed korozją i warunkami atmosferycznymi, remont gzymsów i wykonanie balustrad na gzymsach wzdłuż całej ściany na ulicy Kolumba. Obiekt zostanie także pomalowany, co poprawi jego estetykę. Szkoda tylko, że wiadukt nie zostanie podniesiony. Nieraz dochodziło do sytuacji, że w czasie przejazdu zaklinował się pojazd o dużej wysokości.

Przypomnijmy, że to nie jest pierwszy remont konstrukcji. Trzy lata temu, w lipcu 2017 roku, również prowadzono prace remontowe.

W okresie wakacji trasę Szczecin – Świnoujście codziennie pokonywać będzie 13 par pociągów regionalnych, czyli łącznie 26 składów w obie strony. Oznacza to, że przez większą część dnia pociągi regionalne na tej trasie będą kursowały przeciętnie co godzinę. Najszybszy z nich, odjeżdżający ze Szczecina Głównego o godz. 9:33, trasę Szczecin Główny – Międzyzdroje pokona w 1 godzinę i 12 minut, a Szczecin Główny – Świnoujście w 1 godzinę i 24 minuty (ze stacji Szczecin Dąbie odpowiednio w 58 i 70 minut).

Szczecin. Dodatkowe pociągi i nowe wakacyjne połączenia

Ulica Kolumba w 2004 roku

Ulica Kolumba w Szczecinie 15 lat temu i teraz. Nadal strasz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński