Krzysztof Kowalski
PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Jeśli ktoś liczył na to, że Śląsk Wrocław pokaże pazur w konfrontacji z Radomiakiem, to mógł się czuć rozczarowany. WKS przed własną publicznością uległ przyjezdnym z Radomia 0:1 i jest coraz bliżej degradacji. Zwycięskiego gola na początku meczu strzelił Leonardo Rocha.

Śląsk trafiony na samym początku. Dla Radomiaka strzelił Leonardo Rocha

Seria siedmiu meczów bez zwycięstwa sprawiła, że Śląsk wylądował w strefie spadkowej. Przed arcyważnym starciem z Radomiakiem Jacek Magiera nie miał komfortowej sytuacji. Gotowych do gry było zaledwie czternastu piłkarzy, dlatego na ławce rezerwowych usiedli bardzo młodzi zawodnicy. Z kolei duet środkowych napastników utworzyli skrzydłowi Dennis Jastrzembski oraz John Yeboah.

Grający z nożem na gardle Śląsk błyskawicznie stracił bramkę. Damian Jakubik posłał dalekie podanie w pole karne, z interwencją spóźnił się Konrad Poprawa, a Leonardo Rocha umieścił piłkę w siatce. Poprawić mógł kompletnie pozbawiony opieki na przedpolu Frank Castaneda. Kolumbijczyk trafił jednak w obrońcę.

Strzelec gola Rocha boisko z powodu kontuzji opuścił już w 23 minucie. Gospodarze w ofensywie nie istnieli. W pierwszej połowie oddali tylko jeden celny strzał.

Pierwszy raz Gabriel Kobylak zatrudniony został w 54 minucie. Z rzutu wolnego soczyście uderzył Adrian Łyszczarz. Interweniujący golkiper Radomiaka zderzył się ze słupkiem i nabawił się urazu, ale mógł kontynuować grę. W końcówce goście skupili się na przypilnowaniu wyniku i z zadania wywiązali się bez zarzutów.

WKS coraz bliżej spadku z Ekstraklasy

Śląsk w lidze nie wygrał od 26 lutego, kiedy to niespodziewanie pokonał Lecha Poznań (2:0). Na ten moment wrocławianie otwierają strefę spadkową. Od bezpiecznej lokaty dzielą ich cztery punkty, a do końca sezonu pozostały jedynie cztery serie gier. Radomiak powiększył zapas nad Śląskiem do siedmiu oczek.

WKS w następnej kolejce punktów poszuka w Białymstoku, a radomianie podejmą odmienionego na wiosnę Piasta.

Piłkarz meczu: Damian Jakubik