Piłkarze z regionu lepsi od drugiego garnituru Pogoni Szczecin

Jakub Bąk (z prawej) w środę po raz pierwszy zagrał w meczu z nowymi kolegami z zespołu Sebastian Wołosz
Udostępnij:
Bramka Japończyka Kato zadecydowała o zwycięstwie 1:0 zespołu złożonego z piłkarzy z regionu w sparingu z Pogonią Szczecin. Był to drugi środowy pojedynek Portowców z testowanymi zawodnikami z całego województwa, którzy szykują się do rozgrywek Regions Cup. W pierwszym Pogoń wygrała 4:0.

W wieczornym spotkaniu w składzie Pogoni wystąpili przede wszystkim młodzi piłkarze oraz testowani napastnicy: Bartosz Flis i Vuk Sotirović.

Wobec nieobecności kilku zaproszonych piłkarzy do zespołu Regions, w jego barwach zagrali bramkarz Krystian Rudnicki, testowany Brazylijczyk Lucas oraz Alan Błajewski. Ten ostatni wystąpił po jednej połowie w obu ekipach.

Jedyna bramka w meczu padła w 79.minucie. Japończyk Kato przebiegł z piłką kilka metrów z prawego skrzydła, a następnie celnie uderzył w długi róg bramki bronionej przez Dawida Kudłę.

Skład Pogoni Szczecin: Dawid Kudła - Mateusz Sobolczyk, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Rafał Gutowski - Jakub Bąk (61 Alan Błajewski), Moustapha Ouédraogo, Mateusz Lewandowski, Dawid Kort - Tomasz Chałas (46 Bartosz Flis), Vuk Sotirović (46 Łukasz Zwoliński).

Kolejne gry kontrolne Portowców odbędą się w najbliższą sobotę (29 czerwca). Pogoń zagra ze Światowidem w Łobzie o godz. 12, zaś z Jagiellonią Białystok w Międzychodzie o godz. 16.

Więcej o środowych sparingach w czwartkowym "Głosie Szczecińskim".