Piłkarze wodni Arkonii wciąż w grze o medal

(an)
Arkonia walczy o medale.
Arkonia Szczecin rozegrała pierwszy dwumecz w rundzie rewanżowej. Szczecinianie zmierzyli się UKPW Legia Warszawa.

Nasi piłkarze wodni okazali się precyzyjni w obu spotkaniach, i w obu zwyciężyli 15:11. Szczecinianie zagrali z warszawiakami na inaugurację sezonu 2013/14. Wówczas także dwukrotnie lepsi okazali się nasi zawodnicy, wygrywając pewnie 10:4 i 19:14. Pierwsze starcie w dwóch początkowych odsłonach było wyrównane. Wynik oscylował wokół remisu.

Przełomowa okazała się trzecia kwarta, w której nasi piłkarze wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Choć jeszcze w końcówce meczu gospodarze próbowali odrobić straty, to szczecinianie kontrolowali wynik meczu i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Niedzielne spotkanie miało podobny przebieg. Pierwsze minuty meczu znów okazały się wyrównane i po dwóch odsłonach szczecinianie byli lepsi tylko o jedną bramkę.

Kluczowa dla losów meczu po raz drugi okazała się trzecia ćwiartka. W niej arkoniści zagrali skuteczniej w ofensywie i odskoczyli przeciwnikom na trzy bramki. Dzięki zwycięstwu w tym dwumeczu Arkonia ciągle liczy się w walce o medale seniorskich mistrzostw Polski. W następnej kolejce szczecinianie podejmą u siebie GKPW Gorzów. Mecze odbędą się pod koniec kwietnia.

UKPW Legia Warszawa - Arkonia Szczecin 11:15 (2:4, 4:3, 1:3,4:5) i 11:15 (1:2, 2:2, 3:6, 5:5)