Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin odpadli z Pucharu Polski

Michal Bruna zdobył cztery bramki dla Pogoni, ale obejrzał też czerwoną kartkę.
Michal Bruna zdobył cztery bramki dla Pogoni, ale obejrzał też czerwoną kartkę. Andrzej Szkocki/archiwum
Szczypiorniści Pogoni Szczecin przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 25:31 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

To drugi mecz Portowców w Mielcu w ten weekend. W sobotę przegrali 21:29 w spotkaniu 22. kolejki Superligi. To oznacza, że zagrają w fazie play out o utrzymanie.

W obu spotkaniach Pogoń prowadził duet trenerski Rafał Biały i Sławomir Fogtman. Antoni Parecki, który od stycznia pracuje w klubie, obecnie przebywa na zgrupowaniu z reprezentacją Polski kobiet, w której jest członkiem sztabu szkoleniowego.

W pucharowym meczu na boisku wcześniej niż zwykle pojawiła się młodzież: Patryk Trzaszczka, Dawid Fedeńczak i Tomasz Grzegorek. Ten ostatni otworzył wynik spotkania.

Przez pierwszy kwadrans było remisowo. Portowcy jednak przez sześć minut nie zdobyli bramki i gospodarze odjechali na 9:6. W 25. minucie po trafieniu Dawida Krysiaka Pogoń doprowadziła do stanu 10:9, ale już do przerwy goście nie trafili ani razu.

Odpoczynek im się przydał, bo pierwsze 13 minut drugiej połowy to była walka bramka za bramkę. W 45. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Michal Bruna i mecz dla Pogoni właściwie się skończył.

Stal w ćwierćfinale Pucharu Polski zagra z Azotami Puławy.

Stal Mielec - Pogoń Szczecin 31:25 (14:9)
Pogoń: Morawski, Tatar – Gierak 7, Bruna 4, Trzaszczka 3, Walczak 3, Grzegorek 2, Kniaziew 2, Fedeńczak 2, Krysiak 2, Zaremba, Jedziniak.