Piłkarski raport z weekendu: pierwsza wiosenna kolejka trzecioligowców, nowy lider w IV lidze [ZDJĘCIA]

Kluczevia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 1-1.
Kluczevia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 1-1. Tadeusz Surma
Trzecioligowcy wrócili do rywalizacji, a pierwsza kolejka potwierdziła, że o awans będą walczyć dwa zespoły: Olimpia Grudziądz i Kotwica Kołobrzeg. Oba zespoły wygrały swoje sobotnie mecze, oba zdobyły po cztery bramki.

W grupie B III ligi mamy cztery zespoły związane ze szczecińskim regionem. Ogólnie wiosnę rozpoczęły dobrze.

Świt Szczecin na swoim boisku pokonał GKS Przodkowo 2:0. W 18. minucie gola zdobył Patryk Bil, a zaraz po przerwie podwyższył Paweł Krawiec. Goście kończyli mecz w dziewięciu, a gospodarze cieszyli się z punktów, ale smucili się urazami zawodników.

Pogoń II Szczecin bardzo dobrze wyglądała w zimowych sparingach i potwierdziła to w Gniewinie. Stolem został rozbity 5:0, a bramki zdobyli: Oskar Kalenik (15. minuta), Stanisław Wawrzynowicz (71.), Wojciech Lisowski (75.) i Błażej Starzycki dwie (82. i 90.). Portowcy powinni być groźni dla wszystkich rywali

- Praktycznie przez 90 minut mecz był pod naszą pełną kontrolą. Zarówno samo zwycięstwo, jak i jego rozmiary są w pełni zasłużone - podsumował Paweł Ozga, trener Pogoni II Szczecin. W składzie zagrał m.in. Yadegar Rostami, czyli młodzieżowy reprezentant Iranu, który zimą podpisał umowę ze szczecińskim klubem. Podobnie jak Amin Doustali, ale on zagrał w weekend w drużynie juniorów starszych Pogoni.

Bardzo cenne zwycięstwo na wyjeździe odnieśli piłkarze Błękitnych Stargard, którzy pokonali KP Starogard 4:0. Rywale w razie zwycięstwa mogli się zbliżyć na punkt do Błękitnych, ale to goście byli stroną skuteczniejszą. Na prowadzenie wyszli w pierwszej akcji II połowy za sprawą doświadczonego obrońcy Macieja Liśkiewicza, a później do siatki trafiali Damian Niedojad i dwukrotnie Jakub Stawski.

Inauguracja wiosny nie udała się jedynie Kluczevii Stargard, ale w przypadku tego zespołu można było zaplanować porażkę z Kotwicą Kołobrzeg, która nie ukrywa aspiracji związanych z awansem.

Oba zespoły musiały zagrać na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Stadion Kluczevii wciąż przechodzi modernizację, by mógł być dopuszczony do rozgrywek III ligi.

Komplet wyników 19. kolejki

Kluczevia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 0:4, Świt Szczecin - GKS Przodkowo 2:0, Stolem Gniewino - Pogoń II Szczecin 0:5, KP Starogard - Błękitni Stargard0:4, Jarota Jarocin - Unia Janikowo 4:2, Zawisza Bydgoszcz - Sokół Kleczew 1:0, Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:4, Bałtyk Koszalin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1;2, Polonia Środa - Elana Toruń 3:0 (walkower, podczas zimowej przerwy Elana wycofała się z ligi).

W tabeli: Świt jest na 5. miejscu, Błękitni na 7., Pogoń na 9., a Kluczevia ostatnia z grających.

IV liga

Wyniki 21. kolejki: Leśnik Manowo - Vineta Wolin 0:3, Zefir Wyszewo - Flota Świnoujście 2:2, Gwardia Koszalin - Orzeł Wałcz 1:1, Ina Goleniów - Błękitni II Stargard 1:2, Hutnik Szczecin - Chemik Police 3:3, Olimp Gościno - Darłovia Darłowo 3:0, Wieża Postomino - Rasel Dygowo 1:0, Pogoń Połczyn Zdrój - MKP Szczecinek 1:2, Dąb Dębno - Sokół Karlino 0:1. Mecz Jeziorak Szczecin - Biali Sądów zakończył się po zamknięciu tego wydania.

Klasa Okręgowa - Grupa I

Wynik 16. kolejki : Polonia Płoty - Jedność Krosino 1:2, Jantar Dziwnów - Mewa Resko 5:0, Iskra Golczewo - Wybrzeże Rewal 0:5, Prawobrzeże Świnoujście - Rega Trzebiatów 1:3, Pomorzanin Sławoborze - Masovia Maszewo 7:2, Gryf Kamień Pomorski - Astra Ustronie Morskie 4:0, Spójnia Świdwin - Sparta Gryfice 1:5. Mecz Pomorzanin Nowogard - Kotwica II Kołobrzeg przełożony.

Grupa II

Unia Dolice - Pogoń Barlinek 0:3, Odra Chojna - Iskra Banie 4:1, Mierzynianka Mierzyn - Ehrle Dobra 1:2, Stal Lipiany - Energetyk Gryfino 3:2, Łabędź Widuchowa - Czarni Lubanowo 6:0, Osadnik Myślibórz - Stal Szczecin 1:0, Iskierka Szczecin - Morzycko Moryń 2:0, Arkonia Szczecin - Sokół Pyrzyce 4:0.

Grupa IV

Piast Chociwel - Lech Czaplinek 0:0, Zorza Dobrzany - Iskra Pomień 3:3, Światowid 63 Łobez - Orzeł Bierzwnik 2:2, Calisia Kalisz - Sarmata Dobra 6:2, Olimp Złocieniec - Gavia Choszczno 2:2, Sparta Węgorzyno - Ina Ińsko 1:1, Korona Człopa - KP Drawsko Pomorskie 1:1. Drawa Drawno - Błękitni Pomierzyn 0:3 (walkower, Drawa wycofała się zimą z rozgrywek).