Piłkarski raport: Szczecin kontra Stargard na remis [ZDJĘCIA]

Świt Szczecin - Błękitni Stargard 1-4. Andrzej Szkocki
Piłka nożna. W III lidze derbowy dwumecz bez rozstrzygnięcia, w IV lidze bez zmian w czołówce

III liga
Tak się złożyło, że w 21. kolejce doszło do dwóch spotkań derbowych między zespołami ze Szczecina i Stargardu.
Kluczevia – choć teoretycznie już skazana na spadek – potrzebuje zwycięstw, by nadzieje na utrzymanie odżyły. Ale zespół wciąż musi grać nie na swoim boisku, a w dodatku kompletnie nie ma szczęścia. Pogoń II Szczecin w Stargardzie przeważała, ale nie miała skuteczności. Dopiero w ostatniej akcji spotkania Wojciech Lisowski wykorzystał dośrodkowanie Szymona Cybulskiego i główką pokonał bramkarza Kluczevii.

- Pracowaliśmy na to zwycięstwo od 1. do 93. minuty, więc wygrana w takich okolicznościach na pewno smakuje wyjątkowo – podsumował dla klubowego serwisu Paweł Ozga, trener Pogoni II. Szkoleniowiec potrafił też docenić rywala. - Kluczevia to już inny zespół niż jesienią, gdy na naszym boisku stracili pięć bramek. Zrobili duże postępy, widać w ich grze pewne automatyzmy, lepiej grają w defensywie.

Pogoń wygrała 1:0 i jest to jej drugie zwycięstwo derbowe z rzędu. Przed tygodniem ograła Świt 2:1.

A Świt nie potrafił się zrehabilitować za porażkę z rezerwami i w sobotę uległ na swoim boisku Błękitnym Stargard 1:4. Trzy bramki padły z rzutów karnych. Bramkarz szczecińskiej drużyny Przemysław Matłoka dwukrotnie wyczuwał intencje Kacpra Friska, ale strzały pomocnika były mocne i przy słupku. Za to Adam Ładziak zademonstrował tzw. Panenkę.

Świt sprezentował bramki rywalom. Dwa karne były dyktowane za podcięcia w polu karnym, gdy nie było zagrożenia bramkowego, a dwa razy gospodarze zbyt pasywnie zachowywali się w walce o piłkę.

Wyniki 21. kolejki: Kluczevia Stargard – Pogoń II Szczecin 0:1, Świt Szczecin – Błękitni Stargard 1:4, Sokół Kleczew – Unia Janikowo 2:4, Jarota Jarocin – Olimpia Grudziądz 1:1, Zawisza Bydgoszcz – Kotwica Kołobrzeg 0:2, Bałtyk Gdynia – GKS Przodkowo 3:0, KP Starogard – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1, Polonia Środa – Bałtyk Koszalin 2:1. Stolem Gniewino – Elana Toruń 3:0 (walkower, Elana wycofała się z ligi).

W tabeli prowadzi Kotwica. Błękitni są na 7. miejscu - 34 oczka, 8. jest Pogoń 33, 9. Świt - 32. Kluczevia zajmuje ostatnią pozycję.

IV liga
23. kolejka nie przyniosła zmian w czubie tabeli, choć liderzy – Vineta Wolin i Flota Świnoujście – mocniej się namęczyły, by zdobyć trzy punkty.

Vineta podejmowała Orła Wałcz, który bardzo solidnie wygląda w tym sezonie. Pierwsza połowa bez bramek. W 57. minucie wynik otwiera Bartłomiej Babiak, ale Orzeł po minucie wyrównał. Kwadrans przed końcem Wikingów uratował najskuteczniejszy gracz w zespole – Kamil Wiśniewski.

- Dzięki wygranej z Orłem Vineta nie przegrała ligowego spotkania w Wolinie od trzech lat – pochwalił się klub w mediach społecznościowych. - Niesamowita passa trwa od 30 marca 2019, a kolejny mecz zagramy u siebie dopiero 9 kwietnia. Wikingowie napisali kawał historii.

Flota też wygrała. Trener Marcin Adamski przed meczem w Manowie w ostatniej chwili zdecydował się na zmianę w „11”. Wskoczył do niej Paweł Iskra i to był strzał w tzw. dziesiątkę. Iskra w pierwszej połowie zdobył dwie bramki. Po przerwie goli już nie było.

Wyniki 23. kolejki: Vineta Wolin – Orzeł Wałcz 2:1, Leśnik Manowo – Flota Świnoujście 0:2, Gwardia Koszalin – Darłovia Darłowo 4:1, Olimp Gościno – Błękitni II Stargard 1:1, Ina Goleniów – Sokół Karlino 5:0, Jeziorak Szczecin – Pogoń Połczyn Zdrój 3:2, Zefir Wyszewo – Chemik Police 0:0, Wieża Postomino - MKP Szczecinek 1:2, Hutnik Szczecin – Rasel Dygowo 1:2, Dąb Dębno – Biali Sądów 3:2.

Flota i Vineta mają przewagę 14 punktów nad trzecią Gwardią i czwartym Dębem.

Klasy Okręgowa
Grupa I

Wyniki 18. kolejki: Jantar Dziwnów – Wybrzeże Rewal 1:1, Mewa Resko – Rega Trzebiatów 1:3, Pomorzanin Nowogard – Astra Ustronie Morskie 1:4, Iskra Golczewo – Kotwica II Kołobrzeg 1:5, Prawobrzeże Świnoujście – Masovia Maszewo 1:2, Gryf Kamień Pomorski – Ikar Krosino 4:0, Spójnia Świdwin – Polonia Płoty 2:7, Pomorzanin Sławoborze – Sparta Gryfice 2:1.

W tabeli prowadzi Wybrzeże 47 punktów, przed Gryfem 45 i Rega - 42, ale trzebiatowianie rozegrali jeden mecz mniej.

Grupa II
Wyniki 18. kolejki: Iskierka Szczecin – Arkonia Szczecin 3:1, Osadnik Myślibórz – Sokół Pyrzyce 1:0, Odra Chojna – Ehrle Dobra 5:2, Iskra Banie – Energetyk Gryfino 3:3, Mierzynianka Mierzyn – Czarni Lubanowo 5:1, Stal Lipiany – Pogoń Barlinek 1:0, Łabędź Widuchowa – Stal Szczecin 1:1, Unia Dolice – Morzycko Moryń 2:0.

Iskierka ma 6 punktów przewagi nad wiceliderem Osadnikiem.

Grupa IV
Wyniki 18. kolejki: Olimp Złocieniec – Sparta Węgorzyno 3:0, Piast Chociwel – Orzeł Bierzwnik 1:2, Zorza Dobrzany – Sarmata Dobra 2:0, Światowid Łobez – Gavia Choszczno 0:3, Calisia Kalisz – Ina Ińsko 5:0, Korona Człopa – Błękitni Pomierzyn 8:0.

Gavia jest pierwsza i ma 8 punktów przewagi nad Zorzą.