Piłkarski raport: porażka Olimpii, smutna seria w III lidze, koniec serii Vinety [ZDJĘCIA]

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 1:1
Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 1:1 Tadeusz Surma
Piłka nożna. Niespodziewanej porażki w ekstraklasie pań doznała na swoim boisku Olimpia Szczecin. Podopieczne Tomasza Bieleckiego uległy KKP Bydgoszcz 0:1 (0:0).

Jedyną bramkę meczu zdobyła Aleksandra Stasiak w 78. minucie.

Bydgoszczanki są na 6. pozycji w tabeli ekstraklasy i nic im nie grozi. Szczecinianki przed 19. kolejką były na 10. miejscu - ostatnim bezpiecznym, ale ledwie z punktem przewagi nad Tarnovią Tarnów, która swój mecz rozgrywała w niedzielę i na szczęście też przegrała. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy serie. W najbliższą niedzielę Olimpia zagra ze Śląskiem we Wrocławiu (9. w tabeli), 22 maja podejmie Tarnovię i ten mecz może rozstrzygnąć kwestię spadku, a na zakończenie rozgrywek - 29 maja Olimpia zagra w Łodzi (UKS SMS walczy o mistrzostwo Polski).

Tarnovia zagra kolejno z AZS Kraków, w Szczecinie i ze Śląskiem u siebie.

III liga piłkarska

Zespoły ze Szczecin i Stargardu nie zanotowały choćby jednej wygranej w 28. serii rozgrywek. Były za to dwie niespodzianki - jedna dobra, druga zła.

Już w piątkowy wieczór swój mecz rozegrała drużyna Błękitnych Stargard, które podejmowała wicelidera - Kotwicę Kołobrzeg. Przypomnijmy, że rywale bardzo dobrze rozpoczęli wiosnę, ale gdy zanotowali pierwszą wpadkę, to do tej pory nie mogą odzyskać równowagę. Wydawało się, że przełomem będzie ostatni tydzień, gdy Kotwica wygrała z Pogonią II Szczecin po golu uzyskanym w doliczonym czasie gry. Dzięki temu kołobrzeżanie wciąż byli blisko prowadzącej w tabeli Olimpii Grudziądz.

Mecz w Stargardzie to jednak rozczarowanie dla tego klubu, a wewnątrz robi się coraz bardziej nerwowo. Miasto mocno wspomaga Kotwicę, klub stać na zatrudnianie piłkarzy z innych regionów Polski, ale to może być kolejny sezon, gdy zabraknie oczekiwanego sukcesu sportowego.

W Stargardzie Kotwicę stać było jedynie na wyrównującego gola zaraz po przerwie (na początku spotkania gola dla gospodarzy zdobył Damian Niedojad). Było dużo czasu do końca, ale Kotwica nie zdołała już pokonać bramkarza Błękitnych. Bez gry skorzystała na tym Olimpia, która walkowerem wygrała z Elaną Toruń i znów ma 4 punkty więcej.

Nie udał się mecz piłkarzom Pogoni II Szczecin. Do meczu w Kołobrzegu Portowcy świetnie punktowali, ale w sobotę tylko zremisowali z GKS Przodkowo. W II połowie na boisku pojawił się Kacper Smoliński, który zakończył rehabilitację po kontuzji kolana i wkrótce znów powinien grać w ekstraklasie.

Świt Szczecin i Kluczevia z porażkami. Szczecinianom nic nie grozi, ale Kluczevia jest coraz bliżej spadku.

Wyniki 28. kolejki: Pogoń II Szczecin - GKS Przodkowo 1:1, Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 1:1, Pogoń Nowo Skalmierzyce - Sokół Kleczew 5:0, Bałtyk Koszalin - Jarota Jarocin 2:1, Unia Janikowo - Świt Szczecin 2:1, Stolem Gniewino - Kluczevia Stargard 3:1, KP Starogard - Bałtyk Gdynia 2:0, Polonia Środa Wielkopolska - Zawisza Bydgoszcz 0:8, Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 0:3 (walkower).

W tabeli: Pogoń II jest 4., Świt – 7., Błękitni 9., a Kluczevia przedostatnia.

IV liga - koniec świetnej serii Wikingów. Finisz rozgrywek będzie ciekawszy

17 zwycięstw z rzędu notowała do soboty Vineta Wolin. Lidera zatrzymał zespół Białych Sądów.

Ostatni raz Wikingowie zremisowali w połowie października w Szczecinku. Od tamtej pory do soboty tylko wygrywali i dzięki temu przebili się na prowadzenie w tabeli czwartoligowców.

W Sądowie Vineta trafiła na dobrze dysponowanego rywala. Biali kilka dni wcześniej zmusili do dużego wysiłku Gwardię Koszalin. Przegrali, ale po zaciętym spotkaniu rozstrzygniętym w ostatnich akcjach.

W 37. minucie do siatki trafił Kamil Wiśniewski i wydawało się, że gościom łatwiej będzie pilnować wyniku. Biali zdołali jednak odpowiedzieć szybko. Doświadczony Sebastian Inczewski wyrównał jeszcze w I połowie.

W 66. minucie samobójczy gol Vinety (Radosław Cyburt), ale zespół zmobilizował się i kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Kacper Żmudź. Zespoły jeszcze miały swoje okazje, ale bramki już nie padły.

Stratę punktów Vinety wykorzystała Flota Świnoujście, która bez problemów wygrała w Karlinie i ma cztery punkty straty do lidera. Na osiem kolejek przed końcem sezonu zapowiada to ciekawy finisz.

Coraz bardziej z degradacją pogodzony jest zespół Jezioraka Szczecin, który w tej kolejce przegrał u siebie aż 2:6 z Olimpem Gościno. Szczecinianie w ostatnich kolejkach potracili sporo punktów z zespołami z dolnej połówki tabeli.

Zdecydowanie lepiej poszło drugiej drużynie ze Szczecina w IV lidze. Hutnik wygrał 1:0 w Wałczu, a gola uzyskał w 72. minucie Kacper Karman.

Pięć bramek strzelili w tej kolejce piłkarze Chemika Police. Żółto-zieloni pokonali rezerwy Błękitnych Stargard 5:1. Ekipa Błękitnych II zagrożona jest spadkiem.

Wyniki 30. kolejki: Biali Sądów - Vineta Wolin 2:2, Sokół Karlino - Flota Świnoujście 0:4, Chemik Police - Błękitni II Stargard 5:1, Rasel Dygowo - Darłovia Darłowo 3:0, MKP Szczecinek - Gwardia Koszalin 3:4, Pogoń Połczyn Zdrój - Leśnik Manowo 1:0, Jeziorak Szczecin - Olimp Gościno 2:6, Wieża Postomino - Zefir Wyszewo 4:2, Orzeł Wałcz - Hutnik Szczecin 0:1, Dąb Dębno - Ina Goleniów 1:2 .

Klasy Okręgowe

Grupa I

Wyniki 24. kolejki: Jantar Dziwnów - Masovia Maszewo 3:0, Mewa Resko - Polonia Płoty 5:0, Iskra Golczewo - Spójnia Świdwin 16:1, Prawobrzeże Świnoujście - Gryf Kamień Pomorski 2:0, Wybrzeże Rewal - Jedność Krosino 4:0, Kotwica II Kołobrzeg - Astra Ustronie Morskie 6:0, Pomorzanin Nowogard - Pomorzanin Sławoborze 1:3, Rega Trzebiatów - Sparta Gryfice 3:0.

Prowadzi Wybrzeże z punktem przewagi nad Gryfem i Regą.

Grupa II

Łabędź Widuchowa - Unia Dolice 2:2, Mierzynianka Mierzyn - Iskierka Szczecin 2:5, Stal Lipiany - Osadnik Myślibórz 0:7, Iskra Banie - Arkonia Szczecin 1:3, Ehrle Dobra - Sokół Pyrzyce 0:0, Energetyk Gryfino - Morzycko Moryń , Odra Chojna - Pogoń Barlinek 4:1, Czarni Lubanowo - Stal Szczecin 1:5.

Prowadzi Iskierka, która ma 13 punktów przewagi nad Osadnikiem.

Grupa IV

Zorza Dobrzany - Światowid Łobez 4:1, Piast Chociwel - Calisia Kalisz Pomorski 0:0, Lech Czaplinek - Gavia Choszczno 1:3, Korona Człopa - Orzeł Bierzwnik 3:3, Sparta Węgorzyno - KP Drawsko Pomorskie 2:1, Iskra Pomień - Sarmata Dobra 1:3, Błękitni Pomierzyn - Ina Ińsko 2:5.

Prowadzi Gavia, która ma 6 punktów przewagi nad Zorzą i siedem nad Calisią.