Piłkarski raport: odwołany mecz dziewczyn z Pogoni i większość spotkań w IV lidze

Boisko Dębu Dębno. Niedzielny mecz z Wybrzeżem również odwołano.
Boisko Dębu Dębno. Niedzielny mecz z Wybrzeżem również odwołano. Dąb Dębno Facebook
Atak zimy sprawił, że wiele spotkań na różnych szczeblach musiało został odwołane.

Ekstraklasa piłkarska kobiet
Drużyna Pogoni Szczecin miała w sobotę podjąć Śląsk Wrocław. Działacze Pogoni znali prognozy i postanowili już w czwartek zmienić miejsce spotkania. Zamiast zagrać na Twardowskiego to Śląsk zaproszono na boisko przy ul. Kresowej.

Tyle, że opady śniegu były na tyle intensywne, że pracownicy nie poradzili sobie z odśnieżeniem. Szkoleniowcy obu drużyn uznali, że granie w tak złych warunkach to zbyt duże ryzyko dla zdrowia i po konsultacjach z sędzinami – wszyscy zgodzili się na przełożenie meczu.

Wkrótce zapadnie decyzja, czy drużyny zagrają jeszcze w tym roku czy też dopiero na wiosnę. Pogoń za tydzień ma zagrać jeszcze pucharowe spotkanie.

III liga
W piątek było mroźno i nieprzyjemnie, ale śnieg jeszcze nie padał. W takich warunkach na boisko wyszły drużyny Pogoni II Szczecin i Vinety Wolin. W derbach niespodzianki zawsze są możliwe, ale nie tym razem. W tej nieprzyjemnej pogodzie lepiej odnaleźli się szczecinianie, którzy już po kwadransie prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Mateusz Bąk i Bartosz Krzysztofek.

Vineta mogła się cieszyć, że skończyło się tylko wynikiem 0:2 do przerwy, bo Pogoń miała kilka innych szans na podwyższenie prowadzenia. Zrobiła to dopiero w 90. minucie (Mikołaj Leszczyński).

Pogoń została liderem, bo odwołany został mecz Olimpii Grudziądz z Gedanią Gdańsk.

Świt Szczecin zakończył jesień porażką, która podsumowała średnio udaną rundę świtowców. Oczekiwania były duże, start optymistyczny, ale jak na kandydata do awansu to porażek było za dużo. W sobotę Świt przegrał w Kartuzach, a jedyną bramkę strzelił mu Przemysław Żukowski (78. minuta), czyli były zawodnik klubu ze Stołczyńskiej.

Błękitni Stargard też przegrali – 1:2 z Unią w Swarzędzu. Stoper Błękitnych Maciej Liśkiewicza dwa razy wpisał się na listę strzelców. W 32. minucie strzelił samobója, w 60. wyrównał. Ale to gospodarze w 81. minucie trafili raz jeszcze.

Inne wyniki 17. kolejki: Bałtyk Gdynia – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2, Zawisza Bydgoszcz – Sokół Kleczew 4:0, Unia Janikowo – Unia Solec Kujawski 0:1, Polonia Środa Wlkp. - Stolem Gniewino 4:0. Mecze Olimpia – Gedania i KP Starogard – Jarota Jarocin odwołano.

Pogoń ma 2 punkty przewagi nad Olimpią i Gedanią. Świt jest 5. i traci 7 punktów do lidera, a Błękitni i Vineta są na 9. i 14. miejscu.

IV liga piłkarska
Z zaplanowanych 9 spotkań 17. kolejki rozegrano tylko dwa: Flota Świnoujście – Gavia Choszczno 5:0, Wieża Postomino – Hutnik Szczecin 1:1. Pozostałe mecze odwołano ze względów atmosferycznych.

Flota już wcześniej zapewniła sobie mistrzostwo jesieni.