Piłkarska sobota: klęska naszych drużyn w III lidze

archwium
Żaden z zespołów z naszego regionu nie wygrał swojego meczu w 4. kolejce rozgrywek III ligi. Tylko Chemik Police zdołał urwać punkty rywalom. W IV lidze już piątej porażki z rzędu doznała Ina Goleniów.

III liga - fatalna 4. kolejka

Sześć naszych zespołów w tej kolejce łącznie wywalczyło... jeden punkt i strzeliło dwie bramki. Jako jedyni ze zdobyczy punktowej cieszyli się piłkarze Chemika Police, którzy u siebie zremisowali 1:1 z Koralem Dębnica. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 4. minucie Wojciech Fadecki. Był to czwarty z rzędu remis ekipy z Polic w tym sezonie.

Aż 0:3 na Wybrzeżu przegrali piłkarze rezerw Pogoni Szczecin. W takim samym stosunku Gryf Słupsk pokonał Pogoń Barlinek. Po porażce 0:1 u siebie z Lechią II Gdańsk na ostatnie miejsce w tabeli spadli Błękitni Stargard. Bez punktów i zdobytych bramek z Kartuz wrócił Dąb Dębno

Pechowej porażki doznali piłkarze Energetyka Gryfino. W 90. minucie meczu z Arką II Gdynia rozstrzygającą bramkę zdobył Marcus Vinicius, na co dzień gracz pierwszego zespołu.

Wyniki 4. kolejki III ligi:

Chemik Police - Koral Dębnica 1:1
Polonia Gdańsk - Pogoń II Szczecin 3:0
Gryf Słupsk - Pogoń Barlinek 3:0
Arka II Gdynia - Energetyk Gryfino 2:1
Błękitni Stargard - Lechia II Gdańsk 0:1

Liderem jest Lechia II (10 pkt). Na podium są jeszcze Polonia i Kotwica (po 7 pkt)

IV liga - trzy pogromy i fatalna seria Iny

W dobrych nastrojach przez najbliższy tydzień będą piłkarze Vinety Wolin, Astry Ustronie Morskie i Sarmaty Dobra. Te trzy zespoły pewnie i wysoko wygrały swoje mecze, co pozwoliło im wygodnie rozmościć w górnych rejonach tabeli.

Pięć meczów i pięć porażek - tak kiepskiego bilansu nie spodziewali się chyba nawet najwięksi pesymiści z Goleniowa. Miejscowa Ina tym razem uległa Hutnikowi Szczecin. Dwie bramki dla gości zdobył Marcin Gniotek.