Piłkarki Olimpii Szczecin awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski

W meczu Błękitnych i Olimpii było sporo walki. Gol był tylko jeden.
W meczu Błękitnych i Olimpii było sporo walki. Gol był tylko jeden. Tadeusz Surma
W spotkaniu 1/8 Pucharu Polski kobiet zagrały ze sobą dwa zespoły z regionu szczecińskiego. Zawodniczki Błękitnych Stargard przegrały z piłkarkami Olimpii Szczecin 0:1.

Olimpia na co dzień występuje w ekstraklasie, gdzie jednak nie idzie jej najlepiej i zajmuje ostatnie miejsce. Piłkarki nożne Błękitnych rywalizują w II lidze, gdzie są liderkami.

W dzisiejszym spotkaniu pucharowym w Stargardzie gra była wyrównana. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po dwie bramkowe sytuacje. Stargardzianki w obu były nieskuteczne, a przyjezdne za pierwszym razem się pomyliły, ale za drugim strzeliły gola. Autorką trafienia w doliczonym czasie pierwszej połowy była Katarzyna Michalska.

W drugiej połowie gospodynie zaatakowały i kilka razy stworzyły zagrożenie w polu karnym Olimpii. W najważniejszym momencie nie było jednak skutecznego strzału. Olimpia też miała kilka groźnych sytuacji. Dwukrotnie nie wykorzystała ich Michalska, a raz Magdalena Lachman. Wynik już się nie zmienił. Olimpia wygrała i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski.

Błękitni Stargard - Olimpia Szczecin 0:1 (0:1)

Bramka: Michalska 45.

Błękitni: Klimek - Huzarevich, Krus, Połeć, Konopka (79 Kowalik), Ziomek (58 Jankowska), Grosicka, Smurzyńska, Domagała, Ładniak, Szuba.

Olimpia: Watychowicz - Preś, Szwed, Semczyszyn, Szymaszek (86 Wach), Janik, Lachman (89 Kurlapska), Falborska, Trzcińska (82 Pędzik), Michalska, Ratajczyk (90 Tarnowska).