PIŁKA NOŻNA

Redakcja
Zwycięstwem Gryfa Kamień Pomorski 4:2 (3:0) nad rezerwami Darzboru Szczecinek zakończyło się spotkanie finałowe wojewódzkiego Pucharu Polski, które zostało rozegrane w Płotach.

Gryf Kamień Pomorski - Darzbór Szczecinek 4:2 (3:0)
Bramki dl Gryfa: Kostur (12), Smela (15), Wróbel (38-karny), Kmetyk (80).
Widzów: 500.
Gryf: Kulda (46 Benedyczak) - Andrzejewski, Janus, Tomaszkiewicz (46Król), Wittbrodt (60 Kmetyk), Wróbel, Smerdel, Kostur, Smela, Geszka, Górski (70 Wysocki).

Spotkanie zaczęło się po myśli IV-ligowego Gryfa. Już w 12 minucie bramkę zdobył najlepszy strzelec zespołu Mariusz Kostur. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. Trzy minut później strzał Łukasza Tomaszkiewicza wykończył Radosław Smela. Jeszcze przed przerwą rzut karny dla drużyny z Kamienia Pomorskiego wykorzystał Krzysztof Wróbel i było 3:0.

Po przerwie wydarzeń na boisku nie brakowało. Najpierw rozluźnienie rywala wykorzystał Darzbór i zrobiło się 3:1. W 78 minucie czerwona kartkę za faul zobaczył bramkarz Darzboru i piłkarze z Kamienia Pomorskiego grali w przewadze jednego zawodnika. Wykorzystali ją dwie minuty później, kiedy Sebastian Kmetyk strzelił bramkę na 4:1.
Najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został Szymon Smerdel.
Gryf Kamień Pomorski reprezentować będzie nasz region w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski.