MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwszy raz w Hipokratesie. Pacjenci postanowili ją docenić

Wioletta Mordasiewicz [email protected]
Beata Rogala ze Starej Dąbrowy po raz pierwszy gości na naszych, plebiscytowych łamach. Pani Beata jest pielęgniarką ze Starej Dąbrowy.

Beata Rogala prowadzi w naszym rankingu. Głos oddało na nią ponad 60 osób. Jest pielęgniarką od 29 lat. Od czterech lat pracuje w niepublicznej poradni medycyny rodzinnej Cztery Pory Roku, która działa w Starej Dąbrowie. Wcześniej pracowała w szczecińskiej stacji krwiodawstwa, a jeszcze wcześniej w byłym Domu Małego Dziecka przy ul. Staszica w Stargardzie.

- To miłe, że pacjenci zgłosili mnie do plebiscytu Głosu Szczecińskiego, że o mnie pamiętają - komentuje nasza kandydatka do tytułu najpopularniejszej pielęgniarki i położnej w powiecie stargardzkim. - Kandyduję pierwszy raz, cieszę się z tego, że zostałam doceniona.

Dużo obowiązków

Beata Rogala w pracy zajmuje się wieloma sprawami. Rejestruje pacjentów do lekarzy, robi im zastrzyki, mierzy ciśnienie, maluchom robi szczepienia. Słowem, wszystko co należy do zadań pielęgniarki pracującej w przychodni medycyny rodzinnej. Poradnia Cztery Pory Roku w Starej Dąbrowie świadczy usługi zdrowotne dla ponad dwóch tysięcy pacjentów. Pani Beata pracuje na miejscu. W teren do pacjentów jeździ inna pielęgniarka. Ale i tak na miejscu pracy jest sporo.

- Daję radę, nie wszyscy pacjenci przychodzą w jednym czasie - mówi pani Beata. - Nie zawsze jest przecież sezon na zachorowania.

Woli na miejscu

Beata Rogala, jako jedna z pierwszych w rodzinie, przetarła szlaki w służbie zdrowia. Została pielęgniarką, bo chciała i nadal chce pomagać innym ludziom, robić dla nich coś dobrego. Mimo tylu lat przepracowanych w służbie zdrowia, nie wyobraża sobie by mogła robić coś innego.

- Za rok będę miała 30-lecie pracy zawodowej - podkreśla.

Zawód pielęgniarki nie jest w Polsce doceniany. Wiele z nich wyemigrowało w poszukiwaniu lepszych zarobków. Wiele z nich to rozważa. Pani Beata mówi, że nigdy jej taka myśl przez głowę nie przeszła.

- Jestem osobą bardzo rodzinną i nie wyobrażam sobie żyć z dala od bliskich - mówi Beata Rogala ze Starej Dąbrowy. - Czas szybko ucieka, na obczyźnie jeszcze szybciej. Szkoda życia i każdej chwili, by spędzać je bez rodziny. a Ą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński