Pierwsze wiosenne mecze w III i IV lidze piłkarskiej. Liderzy wygrywali

Flota rozpoczęła wiosnę od ligowej wygranej z Wybrzeżem Rewal.
Flota rozpoczęła wiosnę od ligowej wygranej z Wybrzeżem Rewal. MKS Flota Świnoujście Facebook
Zanosiło się na dobry początek wiosny dla zespołów Pomorza Zachodniego w III lidze. Wysoko wygrała Pogoń II Szczecin, cenny punkt zdobyła Vineta Wolin. I tyle dobrego, bo Błękitni Stargard i Świt Szczecin swoje mecze przegrały.

Pogoń II i Vineta swoje mecze rozpoczęły o godz. 12. Pogoń wzorowo wypełniła rolę faworyta spotkania z Jarotą Jarocin. Przystąpiła do niego jako wicelider (swój mecz już w piątek wygrała Olimpia Grudziądz) i konsekwentnie szukała pierwszej bramki. Po blisko pół godzinie gry wynik otworzył Mateusz Bąk i później było już łatwiej podopiecznym Pawła Ozgi. Skończyło się efektownym zwycięstwem 4:0 (3:0) po dwóch bramkach Bąka, oraz trafieniom Yadegara Rostamiego i Kacpra Łukasiaka.

Vineta pojechała do Bydgoszczy. Faworytem nie była, szybko straciła bramkę, ale w końcówce I połowy wyszła na prowadzenie. Straciła je niespełna kwadrans po zmianie stron, ale remis utrzymała do końca. Punkt zdobyty z Zawiszą to sukces Wikingów.

Błękitni nie dali rady w meczu z 3. w tabeli Gedanią Gdańsk. Rywale już w 4. minucie objęli prowadzenie i je pilnowali. Stargardzianie próbowali wyrównać, ale niewiele im się udawało. Postawili na swoim po karnym na początku II połowy, ale tym samym przebudzili gości, którzy po kilkunastu minutach odzyskali prowadzenie i zasłużenie wygrali.

O swoim meczu jak najszybciej chcieliby zapomnieć w Świcie Szczecin. Na inaugurację sezonu pokonali Polonię Środę 6:0, a w rewanżu ulegli 0:5. O ile w ostatnich tygodniach w naszym klubie jeszcze po cichu liczono na włączenie się do walki o awans, tak już po pierwszym występie jest to zadanie ekstremalnie utrudnione.

Wyniki 18. kolejki: Błękitni Stargard – Gedania Gdańsk 1:2 (49. Kacper Friska karny – 4. Adam Duda, 67. Paweł Flis), Polonia Środa – Świt Szczecin 5:0 (13. Jędrzej Drame, 18. Kacper Nowak, 24. i 45. Bartosz Barkowiak, 77. Antoni Prałat), Pogoń II Szczecin – Jarota Jarocin 4:0 (29. i 45. Mateusz Bąk, 39. Yadegar Rostami, 83. Kacper Łukasiak), Zawisza Bydgoszcz – Vineta Wolin 2:2 (13. Patryk Urbański karny, 57. Medard Dahms – 43. Szymon Kurczak, 45. Adam Nagórski), Olimpia Grudziądz – Stolem Gniewino 1:0, Cartusia Kartuzy – Unia Solec Kujawski 1:1, KP Starogard – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:0, Bałtyk Gdynia – Unia Swarzędz 2:2.

IV liga piłkarska
W 20. minucie Konstiantyn Karaman strzelił jedyną bramkę meczu Floty Świnoujście z Wybrzeżem Rewal. Nadmorskie derby lider wygrał skromnie, ale przede wszystkim zależało mu na trzech punktach. Tym bardziej, że musiał sobie radzić bez wsparcia kibiców. Obiekt został zamknięty przez ZZPN za złe zachowanie fanów Floty w poprzednich meczach.
Swoje mecze wygrały też inne zespoły z czołówki – Kluczevia Stargard oraz Gwardia Koszalin. A jedyna niespodzianka to porażka Bałtyku Koszalin w Policach.

Wyniki 18. kolejki: Chemik Police – Bałtyk Koszalin 1:0, Orzeł Wałćz – Gavia Choszczno 3:2, Flota Świnoujście – Wybrzeże Rewal 1:0, Biali Sądów – Kluczevia Stargard 1:2, Olimp Gościno – MKP Szczecinek 3:0, Dąb Dębno – Hutnik Szczecin 4:1, Wieża Postomino – Mechanik Bobolice 0:3, Gwardia Koszalin – Rasel Dygowo 3:1, Błękitni II Stargard – Iskierka Szczecin 0:1.