Pierwsze punkty Sandra Spa Pogoni Szczecin w Kaliszu

Jakub LisowskiZaktualizowano
Pogoń po wygranej w Kaliszu.
Pogoń po wygranej w Kaliszu. Pogoń Handball Szczecin Facebook
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. Sandra Spa Pogoń Szczecin odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. W niedzielny wieczór pokonała na wyjeździe MKS Kalisz.

Wszyscy zdawali sobie sprawę, że jeśli Portowcy mają w pierwszych czterech kolejkach zdobyć jakieś punkty, to właśnie w Kaliszu będzie o to najłatwiej. W trzech pozostałych spotkaniach Pogoń mierzyła się lub zagra (w najbliższy wtorek o godz. 18 w Netto Arenie z Wisłą Płock) z medalistami ostatniego sezonu. A kaliszanie już w poprzednich rozgrywkach byli zespołem w zasięgu podopiecznych Rafała Białego. Bilans był niekorzystny, ale nie zmuszał do obaw.

Pierwsza połowa szarpana. Zespoły miały lepsze i gorsze fragmenty. MKS potrafił raz zdobyć cztery bramki z rzędu i dlatego prowadził na przerwie.

Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu Pogoni. W pierwszych sześciu minutach goście rzucili pięć bramek, stracili dwie. Kaliszanie zaczęli gonić i mecz trzymał kibiców w niepewności.

Doszło do nerwowej końcówki. W 57. minucie MKS doprowadził do remisu 26:26. W kolejnej akcji Pogoń miała karnego i Piotr Rybski wykorzystał okazję. Akcja gospodarzy nie przyniosła bramki, a w rewanżu wynik podwyższył Paweł Krupa.

Kalisz poprosił o czas, ale nic to nie dało. Pogoń wybroniła akcję, a wynik ustalił Krupa.

Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Pogoni Mateusz Gawryś (47 proc. skuteczności obron).

MKS Kalisz - Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:29 (15:14)

Pogoń: Terekhof, Gawryś - Horiha 6, Krysiak 5, Krupa 4, Fedeńczak 3, Rybski 3, Biernacki 3, Zaremba 2, Wąsowski 1, Bosy 1, Matuszak 1.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans