Pierwsze punkty są, pogróżki też...

dc, 6 września 2004 r.
Piłkarze Odry Chojna, beniaminka III ligi, zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie. Pokonali u siebie 2:0 Kotwicę, a zwycięstwo zadedykowali trenerowi Markowi Bieńkowi, który został zwolniony.

ODRA Chojna - KOTWICA Kołobrzeg 2:0 (2:0)

Bramki: Łągiewczyk (3), Zatorski (22). Czerwona kartka: Tłoczek (67, Kotwica).

ODRA: Sobański - Kierul, Wąchała, Bucyk, Żebrowski, Kwaśniewski (87 Jaz), Mikitów, Zatorski, Turkiewicz (75 Kopiecki), Gajewski (83 Kaliszuk), Łągiewczyk (65 Michalski).

Już w 3 minucie gospodarze objęli prowadzenie. W środku boiska sfaulowany został Kwaśniewski, ale sędzia zastosował przywilej korzyści. Kierul podał do Łągiewczyka, który będąc przed bramkarzem Kotwicy przelobował go. W 22 minucie Odra podwyższyła na 2:0. Gajewski w polu karnym gości wycofał piłkę na siódmy metr do Zatorskiego, który strzałem z "dużego palca" zaskoczył golkipera kołobrzeżan.

W drugiej połowie przewagę miała Kotwica, ale dla Odry wszystko skończyło się szczęśliwie. Pierwszego zwycięstwa swej drużyny nie doczekał dotychczasowy szkoleniowiec zespołu, Marek Bieniek. - Zostałem zwolniony dzień przed meczem - informuje trener. - Za brak wyników drużyny. Fakt, że graliśmy na wyjazdach z zespołami z czołówki tabeli, Unią Janikowo, czy TKP Toruń, nie okazał się czynnikiem łagodzącym. W sumie może to i lepiej, bo otrzymywałem od pewnego czasu SMS-owe pogróżki z internetu.

Jedne były dość delikatne: namawiano mnie, bym zrezygnował. Za to w niektórych grożono mi pobiciem koło Widuchowej. Dlaczego tam? Nie wiem, jak jeździłem ze Szczecina do Chojny, to przejeżdżałem koło Widuchowej. To wszystko.

Pod nieobecność Bieńka zespół prowadziło dwóch piłkarzy: Tomasz Kwaśniewski i Marek Łągiewczyk. Drugi szkoleniowiec Odry, Jacek Limanówka, pojechał bowiem do Zabrza na finały mistrzostw Polski w mini-siatkówce ze szkolną drużyną z Trzcińska Zdroju.