MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze przesłuchania w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. Trwa postępowanie przeciwko lekarzowi ws. działaności antyszczepionkowej

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Lekarz Marcin Sowiński zostanie w środę przesłuchany przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, który od listopada 2021 r. prowadzi postępowanie w sprawie publikowania przez lekarza na portalach społecznościowych treści propagujących poglądy antynaukowe.

Pierwsze przesłuchania w tej sprawie są zaplanowane na środę. Odbędą się w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wszczął postępowanie przeciwko lekarzowi na wniosek dr Magdy Wiśniewskiej (przewodniczącej OIL w Szczecinie). Osobną skargę i materiały uzupełniające dostarczył też Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala w szczecińskich Zdrojach.

- Dokumenty dotyczące publicznej działalności antyszczepionkowej tego lekarza zostaną dołączone do akt - zapewnia prof. Jacek Różański, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Szczecinie.

Jeśli Rzecznik uzna postępowanie lekarza Marcina Sowińskiego za naganne, skieruje sprawę do Sądu Lekarskiego, który może ukarać go (po przeprowadzeniu odrębnego postępowania) nawet wydaleniem z zawodu.

Przypomnijmy, że dyrektor Łukasz Tyszler złożył też w szczecińskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczące zakłócania spokoju i porządku publicznego. Zdaniem władz placówki, protest zorganizowany na początku lutego przez Stowarzyszenie Opieki Zdrowia - Medycy Nadziei oraz Ruch Społeczny Wolni Zjednoczeni Zachodniopomorskie, był nielegalny. A hasła padające z ust jego organizatorów nieprawdziwe. Dyrektor szpitala podejrzewa też, że dokument, który protestujący złożyli w sekretariacie zoz-u może być sfałszowany (chodzi o podpisy).

Protest przed szpitalem odbył się 2 lutego. Kilkunastu członków i sympatyków obu organizacji, protestowało przeciwko "segregacji sanitarnej i prześladowaniom niezaszczepionych pracowników placówki". Organizator protestu, lekarz rodzinny Marcin Sowiński, uznał, że komunikat dyrekcji przypominający pracownikom zoz-u o wprowadzonym przez Ministerstwo Zdrowia obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 jest przymuszaniem pracowników szpitala do szczepień.

Szef Stowarzyszenia w rozmowie z nami zapowiedział, że czeka na wyniki prowadzonego postępowania. Jeśli prokuratura uzna, że podczas protestu nie doszło do złamania prawa, on z kolei złoży zawiadomienie przeciwko władzom "Zdrojów" "o podawanie nieprawdy i narażenie innych na skutki negatywne takiej decyzji".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Fala upałów w Polsce. Będzie bardzo gorąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński