Pierwsze medale naszych w mistrzostwach Polski w pływaniu!

Aleksander Stanuch
Ruszyły pływackie mistrzostw Polski we Floating Arenie.
Ruszyły pływackie mistrzostw Polski we Floating Arenie. Andrzej Szkocki
Brąz szczecinianki, Katarzyny Baranowskiej, oraz srebro zawodnika MKP, Mateusza Sawrymowicza, to najważniejsze wydarzenia 1. dnia

Pierwszego dnia zawodów kibice mogli śledzić m.in., jak radzi sobie szczecinianka Katarzyna Baranowska. Była mistrzyni Europy z 4. czasem zakwalifikowała się do finału 200 m st. grzbietowym, a tam zdobyła brązowy medal (2:16.02). Jutro Baranowska popłynie na 100 m st. grzbietowym i 400 zmiennym.

Ciekawie było również w zmaganiach na 1500 st. dowolnym. Tam pomiędzy zawodnikami MKP Szczecin, Mateuszem Sawrymowiczem i Pawłem Furtkiem, płynął faworyt - Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim). W finale mistrz obronił tytuł. Sawrymowicz wywalczył srebro (15:14.06), do minimum na MŚ w Kazaniu zabrakło mu zaledwie 0,08 sekundy. Furtek dopłynął jako 4. (15:42.25).

W finałach B Patryk Adamczyk (MKP) wygrał na 200 motyl. (czas 2:04.13), Aleksandra Lewandowska była 2. na 50 m dowolnym (27.09), Szymon Dymerski wygrał 50 m dowolnym (23.27), a Adam Stec zajął 2. miejsce na 200 m grzbietowym (2:08.09). W finale A 50 m stylem dowolnym doszło do mocnego starcia Konrada Czerniaka (AZS AWF Katowice) i Filipa Wypycha (AZS Uł Pł Łódź). Złoto przypadło temu pierwszemu.

W rywalizacjach sztafet 4x200 m st. dow. najlepsze okazały się pływaczki MKS Juvenia Kraków oraz zawodnicy Śląska Wrocław, którzy na finiszu pokonali MKP Szczecin.

4x200 m st. dowolnym: