Pierwsza w sezonie Baja Poland! Wystartowało ponad 60 uczestników, w tym rajdowcy ze Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Paula Dąbrowska
Małgorzata Górka, BFK Rally Team
Ponad 60 uczestników stawiło się na starcie Columny Medica Baja Drawsko. Wśród nich pojechali także szczecinianie!

W barwach szczecińskiego sponsora i pod patronatem wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, wystartowali:

• z numerem 2 ks. Marian Augustyn - proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu, zawodnik rajdów motocyklowych Baja i cross-country, zdobywca 2 miejsca w Pucharze Polski w Rajdach Baja w 2020 r.
  • z numerem 6 Michał Janaszek - były Mistrz Polski i Wicemistrz Europy Młodzików Enduro, zdobywca 2 miejsca w Pucharze Polski w Rajdach Baja w 2021 r.
  • z numerem 1 Tomasz Wikowicz - utytułowany zawodnik, pierwszy Mistrz Polski w Rajdach Baja w 2020r.
  • z numerem 9 Maciej Majcher - mistrz Polski w cross country w 2015r.
  • z numerem 71 Bartek Tabin - w rozegranym w marcu na Saharze rajdzie Fenix Rally zajął rewelacyjne 3 miejsce.
od 16 lat

Kierowcy, najszybsi i najlepsi rajdowcy w Polsce, mieli do przejechania dwa odcinki specjalne o łącznej długości ponad 300 km (motocykle 1,5 odcinka specjalnego) z jednym tankowaniem na trasie. Wśród znanych nazwisk wystartowali m.in. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją za kierownicą BMW X3 CC czy zwycięzcy zeszłorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska za kierownicą Mini John Cooper Works Rally.

Podczas rajdu, wypadkowi uległ ks. Marian Augustyn, ale na szczęście ucierpiał tylko motocykl (przy dużej prędkości nie wyhamował i uderzył w bandę).

- Pan Bóg znów miał mnie w swojej opiece - mówi ks. Augustyn.

BFK Rally Team wygrał w klasyfikacji sponsorskiej. Tomasz Wilkowicz zajął drugie miejsce w kategorii Mistrzostw Polski Rajdów Baja (MPRB).