Pierwsza porażka Błękitnych od sierpnia

Błękitni znacznie lepiej radzą sobie na własnym stadionie, gdzie dotąd wygrali czterokrotnie i po razie przegrali i zremisowali. Tadeusz Surma/archiwum
Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z Nadwiślanem Góra 0:1 i podobnie jak Flota zakończyli passę meczów z co najmniej punktem.

Błękitni nie przegrali ostatnich 10 spotkań. Po raz ostatni schodzili z boiska pokonani 27 sierpnia po horrorze z Kotwicą Kołobrzeg, z którą prowadzili 3:0, a ostatecznie ulegli 3:4.

Przed meczem w Górze Nadwiślan był na 13. miejscu, a Błękitni na 3. z dużymi nadziejami nawet na pierwszą pozycję. Na pewno byli faworytami spotkania z beniaminkiem.

Stargardzianie zagrali jednak słabiej niż w ostatnich kolejkach. Oba zespoły popełniały sporo błędów. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła po nieporozumieniu defensywy Błękitnych. Lekki strzał Bartłomieja Setlaka niespodziewanie dla bramkarza i obrońców znalazł drogę do bramki.
Gol padł w 17. minucie i goście mieli sporo czasu aby co najmniej wyrównać. Wprawdzie posiadali przewagę po przerwie , ale bramek z tego nie było. Bramkarza gospodarzy pokonał Maciej Liśkiewicz, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

Nadwiślan Góra - Błękitni Stargard 1:0 (1:0)
Bramka: Setlak (17).
Błękitni: Ufnal - Murawski, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk, Kosakiewicz (46 Fadecki), Poczobut (46 Inczewski), Fijałkowski, Flis, Gutowski, Gajda (73 Magnuski).