Pierwsza liga jest za ciasna dla Husarii

(mc)
Husaria awansowała do Topligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Powtórka z poprzedniego roku, ale z jeszcze lepszym zakończeniem - tak w skrócie można podsumować sezon 2014 w wykonaniu Husarii Szczecin. Nasi zawodnicy drugi rok z rzędu zostali najlepszą drużyną dwóch grup Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (zaplecze Topligi).

W finale w Białymstoku, pokonali miejscowych Lowlanders 27:26. Rok temu przebieg finału był podobny, ale wtedy szczecinianie wygrali dwoma punktami. No a wisienką na torcie całego sezonu jest fakt, że klub zdecydował się zagrać wreszcie w gronie najlepszych. Husaria dobrze weszła w spotkanie z Lowlanders, po pierwszej kwarcie prowadziła 13:0 po przyłożeniach Jordona Rooneya i Marcina Kaima (podwyższenie Przemysława Adamusa).

W drugiej to Lowlanders byli górą. W trzeciej nie udało się zapunktować żadnej z ekip i wygrana miała rozstrzygnąć się w ostatniej ćwiartce meczu. Dwa razy przyłożenie zaliczył Rooney, za dwa punkty podwyższył Leszek Ankutowicz, a rywalom zabrakło już czasu.

- W drugiej połowie każda z drużyn miała szansę wygrać. Mieliśmy więcej szczęścia. To na pewno była świetna reklama futbolu amerykańskiego w Polsce - powiedział Olaf Werner, trener Husarii Szczecin. - Nigdy w życiu nie czułem przed meczem takiej presji. Była ona dodatkowo spotęgowana tym, jak w dniach poprzedzających finał zachowywali się względem nas rywale.

Lowlanders Białystok - Husaria Szczecin 26:27 (0:13, 14:0, 0:0, 12:14)