Piękny koniec sezonu. Futsal Szczecin odwrócił losy meczu. ZDJĘCIA

Mateusz Gepert był jednym z najlepszych na parkiecie.
Mateusz Gepert był jednym z najlepszych na parkiecie. Andrzej Szkocki
W ostatniej kolejce I ligi zawodnicy Futsal Szczecin urządzili prawdziwe widowisko swoim kibicom, choć do przerwy przegrywali 0:2. Zwycięstwo z KS Futsal Powiat Pilski pozwoliło zająć na koniec sezonu dobre 7. miejsce.

Trener Futsal Szczecin nie miał łatwego zadania przed meczem z ekipą z Piły. Nie dość, że rywal miał patent na szczecinianin, którym nie udało się jeszcze w historii z nim wygrać, to na dodatek grać nie mogli Krystian Peda, Karol Ława czy Adam Wiejkuć. To trio strzeliło kilkadziesiąt bramek w sezonie, więc ich brak był widoczny, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Oprócz kilku minut, było to zła połowa w wykonaniu zespołu trenera Miłosza Kocota. Szczecinianie grali niedokładnie, nie tworzyli okazji bramkowych, a w defensywie dwukrotnie zostali ograni. Raz po składnie wykonanym rzucie wolnym, a po raz drugi po przechwycie na połowie gospodarzy. Do przerwy nie zapowiadało się więc na zdobycz punktową dla szczecińskiego klubu, na szczęście jak za dotknięciem czarodziejściej różdżki po zmianie stron wszystko się odwróciło.

To szczecinianie zaczęli grać składnie, dokładnie, z polotem i przede wszystkim skutecznie. Nadzieje w serca kibiców wlał kapitan Łukasz Kubicki, który wykorzystał ładną wymianę podań z Danielem Maćkiewiczem i Mateuszem Gepertem. Ten drugi bardzo wyraźnie chciał poprawić swoją grę z pierwszej połowy i zdecydowanie mu się to udało. Po chwili po podobnej akcji blisko wyrównania był Maćkiewicz, ale udało się to Gepertowi po przechwycie.

Szczecinianie się nie zatrzymywali, a goście byli w małym szoku. Do ich siatki na 3:2 trafił Bartosz Sobinek. Po kilku chwilach było już 4:2. Tym razem to Kubicki rozbił defensywę. Pilanie nie złożyli broni i zaczęli mocno obstrzeliwać bramkę Radosława Janukiewicza. Na szczęście ten skapitulował tylko raz. Zwycięstwo 4:3 pozwoliło Futsalowi Szczecin zająć 7. miejsce na koniec sezonu. W rozgrywkach 2021/22 zdobyli 28 punktów, czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

Futsal Szczecin - KS Futsal Powiat Pilski 4:3 (0:2)
Bramki dla Futsal Szczecin: Kubicki 2, Gepert, Sobinek.
Futsal Szczecin: Janukiewicz - Żebrowski, Gepert, Sobinek, Kubicki, Sapon, Maćkiewicz, Jurys, Bitsadze, Giorgobiani.

Pozostałe wyniki: Dynamik Toruń - UMKS Zgierz 4:4, Podkowa Teqball Club - Orlik Mosina 6:6, TAF Toruń - Futbalo Białystok 7:5, KS Gniezno - LZS Bojano 3:3, Widzew Łódź - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 8:4.