Pięć bramek w bardzo ważnym meczu Błękitnych Stargard

Błękitni wygrali ósme spotkanie w sezonie, a piąte na stargardzkim boisku
Błękitni wygrali ósme spotkanie w sezonie, a piąte na stargardzkim boisku Grzegorz Drążek
W dwudziestej trzeciej kolejce spotkań II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali Gryfa Wejherowo 4:1. Stargardzki zespół opuścił strefę spadkową.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie obu zespołom bardzo było potrzebne zwycięstwo. Błękitni i Gryf bronią się bowiem przed degradacją.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości, którzy już w 6 minucie objęli prowadzenie. Gola strzelił Dawid Rogalski.

Błękitni nie podłamali się tym i ruszyli do przodu. Nie było im jednak łatwo stworzyć bramkową sytuację. Ale do czasu. W 31 minucie stargardzki zespół przeprowadził skuteczną kontrę. Gola na 1:1 strzelił Adrian Kwiatkowski.

Tuż przed przerwą Błękitni wyszli na prowadzenie. Sędzia po faulu obrońcy Gryfa w swoim polu karnym podyktował karnego dla gospodarzy, a jedenastkę pewnie wykorzystał Przemysław Brzeziański.

Gryf po przerwie nie podjął już walki. Błękitni kontrolowali sytuację na boisku i zdobyli jeszcze dwa gole. W 52 minucie bramkę strzelił Krystian Sanocki, a w 57 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Cywiński.

Błękitni Stargard wygrali 4:1, wyprzedzili w tabeli swojego dzisiejszego rywala i opuścili strefę spadkową. Błękitni są w tym momencie na dwunastym miejscu. Ale piętnasty Rozwój Katowice, który otwiera strefę spadkową, ma tylko trzy punkty mniej.

W kolejnym spotkaniu stargardzki drugoligowiec zagra w kolejną sobotę na wyjeździe przeciwko ROW 1964 Rybnik. To będzie kolejny mecz zespołów broniących się przed degradacją.

Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 4:1 (2:1)

Bramki: Kwiatkowski A. 31, Brzeziański 45 k, Sanocki 52, Cywiński 57 - Rogalski 6.
Błękitni: Rzepecki, Ogrodowski (80 Sitkowski), Baranowski, Błyszko, Szrek, Shimmura, Karmański, Sanocki, Kwiatkowski A. (84 Starzycki), Brzeziański, Kurbiel (41 Cywiński).