Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piątka ze stargardzkiego Prawa i Sprawiedliwości przedstawiła "piątkę Kaczyńskiego"

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Dziś rano, w biurze poselskim Michała Jacha, posła na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości ze Stargardu, odbyła się konferencja poświęcona tzw. "piątce Kaczyńskiego", czyli obietnicom złożonym przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, na ostatniej konwencji tej partii. Przedstawili je działacze stargardzkiego PiS, Adam Lucjan Kalinowski, Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk, Michał Jach, Józef Stachowiak, Mariusz Smuga.

- Polska się rozwija, budżet rośnie i możemy zaprezentować nowe rozwiązania - mówił poseł Michał Jach. - Ich celem jest walka o stworzenie silnej, bogatej klasy średniej, która musi osiągnąć w kraju wyższy poziom. Bez bogatych obywateli nie może być bogatego państwa. Wszystko się rozbija o kasę, a my te pieniądze mamy. Państwo musi dbać o obywatela. A jesteśmy państwem aspirującym do bycia coraz bardziej liczącym się podmiotem w polityce światowej. Według Schetyny, PiS realizuje postulaty PO. Oni postulowali, my realizujemy!

Mamy więcej pieniędzy, na co składają się koniunktura światowa, szczelność systemu podatkowego i dobre zarządzanie - wspieranie polskiej przedsiębiorczości.

Michał Jach, poseł na Sejm RP, PiS

Do projektu 500+ już na pierwsze dziecko odniosła się Ewelina Sobolewska-Łukaszczuk, radna powiatowa.
- Jestem matką i wiem, jakie są koszty utrzymania dziecka - mówiła. - W to lato widziałam nad morzem rodziny, które były tam po raz pierwszy. Cieszę się, że ta pomoc nastąpiła także dla pierwszego dziecka, to pomoże w dzieci inwestować.

"Ukłonem w stronę mieszkańców obszarów wiejskich" nazwał obiecane przez PiS odbudowanie połączeń autobusowych między gminami Adam Kalinowski z Dolic, radny rady powiatu stargardzkiego.
- Trzeba odbudować te połączenia! - mówił Adam Kalinowski.
- Gmin na to nie stać, to obowiązek państwa - podkreślał poseł Michał Jach. - To nie jest duże wyzwanie finansowe. Powinny działać prywatne firmy i państwowej spółki, które będą jeździć nawet tam, gdzie są niedochodowe linie.

O "13" dla emerytów mówił 66-letni Józef Stachowiak ze Stargardu, także zasiadający w radzie powiatu.
- Pieniądze dla osób na emeryturach są obecnie dość niskie, niewystarczające, ich byt poprawi się od maja, gdy dostaną po 1100 zł - mówił. - Będą je mogli przeznaczyć na lekarstwa, co wydłuży ich życie, a pieniądze wrócą na rynek.

Mariusz Smuga, radny Rady Miejskiej w Stargardzie, mówił o zwolnieniu z podatku PIT osób do 26 r.ż., co wyniesie budżet państwa 1,5 mld zł.

Poseł Jach podkreślał, że wszystkie te projekty, które pochłoną w sumie 30-40 mld zł, mają zachęcać emigrantów do powrotu do kraju.
- My, rząd PiS, inwestujemy w rodziny - mówił. - Pieniądze się znalazły na 500+, co wynika z konsekwentnej polityki gospodarczej rządu. Budżet jest zwiększony, co świadczy o tym co się dzieje, gdy jest dobry gospodarz. Po raz pierwszy jest taka sytuacja w państwie, że to pracodawcy czekają na pracowników. Nie ma jednak masowego zjawiska, że pod wpływem 500+ matki rezygnują z pracy.

Zobacz też wideo: posła M. Jacha zapytaliśmy dziś o priorytety PiS w Stargardzie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński