Piąta wygrana za trzy punkty z rzędu. Chemik Police imponuje

Iga Wasilewska i jej koleżanki z Chemika notują świetną serię zwycięstw.
Iga Wasilewska i jej koleżanki z Chemika notują świetną serię zwycięstw. Andrzej Szkocki
Grupa Azoty Chemik Police wygrał kolejny mecz za trzy punkty. Tym razem mistrzynie Polski pokonały 3:1 Energa MKS w Kaliszu.

Chemik wygrał swoje cztery ostatnie mecze za trzy punkty i nie inaczej było w starciu z Energa MKS Kalisz.

W pierwszym secie dobrze wyglądały Serbki, Bojana Milenković oraz Jovana Brakocevic-Canzian. Swoje dołożyła także Marta Pol oraz Martyna Czyrniańska a Chemik wygrał trudnego seta do 22. W drugim było już zdecydowanie łatwiej (25:17), a byłyszczały w nim m.in. Iga Wasilewska i Milenković. W trzecim secie gospodynie zostawiły na parkiecie wszystko, co miały i wygrały go 25:19. Ale po nim Chemik wrzucił wyższy bieg i zwyciężył 3:1.

Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (22:25, 17:25 , 25:19, 17:25)
Chemik: Kowalewska, Brakocevic-Canzian, Wasilewska, Czyrniańska, Milenković, Pol, Stenzel (l), Kąkolewska, Połeć, Łukasik.